Mermeri çok farklı tasarlayanlara ödül | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

03 Nisan 2018

Mermeri çok farklı tasarlayanlara ödül

İzmir’de bu yıl 24’üncüsü açılan MARBLE Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı etkinlikleri kapsamında gerçekleşen Genç Yaratıcı Fikirler Platformu’nun en değişik 3 tasarımı belli oldu. Mermerden kalorifer peteği de ödül aldı.

MARBLE, Türkiye’nin çeşitli kentlerindeki üniversitelerin tasarım ile mimarlık bölümü öğrencilerini ve yeni mezunlarını, sektörün önde gelen firmaları ile bir araya getirdi. Genç tasarımcılarından 39 projesine destek veren firmalar bunlardan 21 ‘ini doğal taş kullanarak üretti.

Genç tasarımcıların, doğal taş kullanarak hayatın her alanında kullanılabilecek tasarımlarının yer aldığı platformun ödül törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Aydın Dinçer, Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği (TÜMMER) Raif Türk, Ege Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Mevlüt Kaya, katılımcı firma temsilcileri, tasarımcılar ile ziyaretçiler de katıldı. Platform’da en değişik 3 tasarım Orçun Umut Kumova’nın Granitaş tarafından üretilen Calient adlı kalorifer peteği, Mert Taş’ın Silkar /Akdo tarafından üretilen mermerin akıcı desenlerini işlediği Yin-Yang ve Fatma Betül Dokucu’nun Türeks tarafından hazırlanan Koza oldu. En değişik üç tasarımın sahipleri ödüllerini Kocaoğlu’nun elinden aldı.

Share
934 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.