Mekanlar İçin Sessiz Renkler | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Mekanlar İçin Sessiz Renkler

Baharın trendlerini içeren Artstoneduvar ve tavan koleksiyonları mekânlarda “yeşil”, “bronz”, “tropik” ve “sessiz” etkiler yaratmaya hazırlanıyor

Bahar aylarına girişle beraber Artstone koleksiyonu, mekânların duvarlarını bahar tonlarına ve dokusuna göre şekillendirmek üzere kolları sıvadı. Artstone taş, tuğla ve beton koleksiyonları, konutlarda, otellerde, restoranlarda ve farklı mekân tipolojilerinde estetik, doğal, özel renk alternatifli, inovatif duvarlar yaratıyor. Doğal taş, beton, tuğla, ahşap, kaya ve grafik karo görünümündeki ürünler, projelerde bu yılın bahar sıcaklığının ambiyansını yaratacak.

Yeşiller, tropik izler, sessiz renkler ve bronz, yüzeylerde yerini alacak

2017 yılının bahar aylarında “yeşil” en belirgin tonlarıyla yüzeylerde yerlerini alacak. “Bronz” da bütün mekânları ısıtan ve parlatan etkisiyle, hem klasik dekorasyon anlayışında, hem de modern dokunuşlarda projelerde yüzeyler için seçilecek renklerden olacak.

Bu anlamda Karoart serisinin canlı, ışıltılı, panelleri, yeşil tonlara ve koyu veya açık bronzlara uygun renk ve desenleri sunuyor. Versailles, Epicure, Plafont, Vermont, Margaux, Grenier, Arietta, Broderie,  Bois, Florenz, Daisy, Fontenay ve Victorian isimli ürün serisi, çiçek işlemeli, geometrik, bezemeli ve ikonik motiflerden oluşuyor. Ürünler mekanda barok, nostaljik, romantik, rustik ve pastoral etkiler yaratıyor. Karoart serisi, desen ve dokusu, farklı renk alternatifleri ve üç boyutlu görünümüyle yarattığı ışık-gölge oyunlarıyla, mekânı lüks, asalet, ihtişam, güven, sağlamlık, cömertlik ve yaşanmışlık hissiyle dolduruyor.

SONY DSC

Tropik izler” de bu seneye damgasını vuracak trendlerden.Artstone Yenilikçi Tasarım koleksiyonundan Amazon, Tocho ve Tayga ağaç kabuğu ve kütüğü görünümü ile brütal mekânlar yaratacak.

Sakin Beyazlar, Silik Pembeler

“Sessiz renkler” de bahar aylarında mekânları içten çevreleyecek. Baskın renklerin heyecanından arınmış, sakin beyazlar, bejler, soluk griler, silik pembeler Artstone Tuğla koleksiyonu Ladrillo’nun gravel, blanca veya polo rojo tonlarında yüzeylerle buluşacak.

Artstone tasarıma verdiği önem, üretim ve hizmet titizliğiyle, işçilik kalitesiyle, zamanlamalara uygun üretim ve hizmetiyle ve “sıfır sorun” politikasıyla, her zaman mimarların ve iç mimarların sağ kolu. Artstone duvar ve tavan panelleri de A2 Yanmazlık Sertifikalı, yangın, ısı, su ve neme dayanıklı, maksimum mukavemetli yapıları ve insan sağlığını koruyan hammaddeleri ve hafiflikleriyle mimarlar tarafından öncelikli seçilen ürünler oluyor. Üretilen paneller için özel inorganik pigmentlerle renk kombinasyonları ve sonrasında yapılan özel boyama teknikleriyle yakalanan “doğala yakınlık” Artstone panellerinin fark yaratan bir diğer özelliği. Üstelik üretim sürecinin %90’lık kısmının teknolojik, %10’luk kısmının el işçiliği ile gerçekleşiyor olması, dokuyu ve ve görüntüyü birebir yaratıyor.

 

Share
830 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.