Mecidiyeköy Mahmutbey metrosu bu yıl açılıyor | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

23 Mayıs 2018

Mecidiyeköy Mahmutbey metrosu bu yıl açılıyor

İBB Başkanı Uysal, bu yıl sonu itibarıyla Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosunun açılacağını belirterek, “Mecidiyeköy’e 25-30 dakikada gidebileceksiniz” diye konuştu.

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, bu yıl sonu itibarıyla Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosunu bitireceklerini belirterek, “Mahmutbey’den Halkalı’ya olan metromuzun da inşaatı devam ediyor. Hat tamamlandığında Mecidiyeköy’e 25-30 dakikada gidebileceksiniz” dedi.

Uysal, 9,7 kilometrelik Bağcılar (Kirazlı) – Küçükçekmece (Halkalı) Metro Hattı’nın yapımına başlandığını ve kısa zamanda bitirmek için çalıştıklarını vurguladı. Uysal, ayrıca şu bilgileri verdi:

“Bu yıl sonu itibarıyla inşallah Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosunu bitireceğiz. Mahmutbey’den Halkalı’ya olan metromuzun da inşaatı devam ediyor. Hat tamamlandığında buradan Mecidiyeköy’e 25-30 dakikada gidebileceksiniz. Halkalı – Gebze Marmaray Yüzeysel Metro Hattı da yıl sonu itibarıyla bitiyor. Yine Bahçeşehir metro hattının da ihalesi yapıldı, 3 yıl içinde tamamlanacak.”

Share
322 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.