Maslak’ta Uçan Bina Yapacak | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Maslak’ta Uçan Bina Yapacak

2 yılda gayrimenkul sektörüne 6.5 milyar TL yatırım yapacaklarını belirten Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Bu dönem yatırım dönemi. Ama 100 TL ama 1 milyar dolar… Ülkesini seven durmak yerine yatırıma yönelmeli. Biz, 5 proje inşa edeceğiz” dedi

indergi-ziya yilmaz-dap yapi 2017 hedefleri

2016’da Türkiye’nin önemli sınavlar verdiğini belirten Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, gayrimenkul sektörünün bu dönemde dahi büyümeye devam ettiğini söyledi. Geçen yıl ülkede 1 milyon 289 bin ev satılarak rekor kırıldığını hatırlatan Yılmaz, yaşanan tüm sorunlara rağmen bu yıl sonunda yeni bir rekora imza atılacağını ve 1,3 milyon konut satışına ulaşılacağını ifade etti. Tüm yatırımcılara bu dönemde önemli görevler düştüğünün altını çizen Yılmaz, “Bu dönem yatırım dönemi. Ama 100 lira ama 1 milyar dolar… Ülkesini seven durmak yerine yatırıma yönelmeli. Ayakta sağlam durmamızın tek yolu bu… Şirketler frene basmayacak, aksine daha fazla yatırım yapacak, vatandaş da birikimini yastık altına tutmayacak” dedi.
15 Temmuz darbe girişiminden 2 gün sonra satış ofislerine gelen bir kişinin ev satın aldığını anlatan Yılmaz, “Bu teyzemiz birikimini vermiş ve bir miktar da borçlanmış. ‘Benim eve ihtiyacım yok ama bu ülkede çarklar dönmeli’ demiş. Şimdi o vatandaş bunu yapıyorsa bizim de bekleme lüksümüz yok. Biz 2 yılda 6,5 milyarlık gayrimenkul yatırımı için düğmeye bastık. Elimde olsa 10 milyarlık yaparım. İşler rayına oturunca bu dönem yatırım yapmayanlar çok pişman olacak” dedi.

Maslak’taki Bina Havadan 18 Metre Yukarda Olacak

Yeni projelerinin Kartal, Maslak, Acıbadem, Beykoz ve Pendik’te olacağını belirten Yılmaz şunları söyledi: “Maslak’ta mimarisi ile adımdan söz ettirecek bir proje yapacağız. Bina havada duruyor gibi görünecek. Uçan bina olacak, bir motoru eksik diyebiliriz. Havadan 18 metre yukarıda duracak. Konut ve ofislerin olacağı proje için 1,5 milyar yatırım yapacağız. Kartal’da 500 milyon yatırım yapacağız Teras Kule projesi için çalışmalara başladık, ihaleleri yapılıyor. Acıbadem projesi ise Emlak Konut GYO ortaklığı ile inşa edilecek. Beykoz’da ise 1 milyar yatırımla manzaralı konaklar yer alacak.”

Pendik’te 3 bin 500 konut planlıyor
2018’de başlayacakları Pendik projelerinde ise bir kasaba kuracaklarını belirten Ziya Yılmaz, “Burada 220 dönüm arsa var. 3 bin 500 konut, 400-500 ofis inşa edeceğiz. Projede biri 4, diğeri 5 yıldızlı 2 otel, bir üniversite kampüsü ve 1200 metre cadde yer alacak. Gayrimenkul sektöründeki firmalar son yıllarda önemli gelişim kaydetti. Eskiden devletin cesaret edemediği milyar dolarlık işlere imza atıyor, adeta şehirler kuruyoruz” dedi.

Share
687 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.