Makedonya’da Türklere 10 Yıl Vergi Yok | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

13 Şubat 2018

Makedonya’da Türklere 10 Yıl Vergi Yok

Makedonya Başbakanı Zaev, “Bağımsızlığımızdan sonra Türkiye en büyük destekçimiz oldu. Türk iş insanlarına her zaman kapımız açık. 10 yıl vergi almıyoruz. Gelin, yatırım yapın” dedi.

MAKEDONYA Başbakanı Zoran Zaev, Türkiye’ye gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) ev sahipliğinde düzenlenen çalışma yemeğine katıldı. Zaev, burada yaptığı konuşmada iki ülke arasındaki ticaret hacminin 475 milyon dolardan bir milyar dolara çıkarılmasını hedeflediklerini söyledi. Makedonya ile iş yapan Türk iş insanlarının karşılaştıkları sorunların çözümü için çalıştıklarına işaret eden Zaev şöyle devam etti:

MASRAFLARI DA KARŞILIYOR

“Bağımsızlığımızdan sonra Türkiye en büyük destekçimiz oldu. Türk iş insanlarına her zaman kapımız açık. Başbakan olarak vaktimin üçte birini iş insanlarına ayırıyorum. İş insanlarına ayırdığım vaktin yarısını da Türk iş insanlarına ayırıyorum. Ben işadamlığı yaparken Türk iş insanlarıyla çalıştım. 10 yıl vergi almıyoruz. Çalışanların bazı masraflarını da biz karşılıyoruz. Buyurun gelin, yatırım yapın. Makedonya Başbakanı, bakanları ve milletvekillerinden Türk iş insanlarına açık bir işbirliği daveti gönderiyoruz.”

Toplamı 1.2 milyar euroya ulaştı

Faik Yavuz da Makedonya’ya Türk yatırımlarının son 10 yılda hızla arttığına dikkati çekerek, bu ülkede bankacılık, eğitim, ürünlerinde de gümrük vergilerinin sıfırlanması ya da tavizli oranlar belirlenmesi sağlanacak. Bu alanda karşılıklı 1.2 milyar euroluk yatırımının bulunduğunu bildirdi.

AKAM

 

 

Share
751 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.