Makedonya’da En Hızlı Büyüyen Banka | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

12 Temmuz 2018

Makedonya’da En Hızlı Büyüyen Banka

Halkbank Makedonya’nın genel müdürü Bilal Sucubaşı ‘Makedonya’da en hızlı büyüyen banka olmanın mutluluğunu yaşıyoruz, hedefimiz liderlik” değerlendirmesinde bulundu.

EKONOMİ gazetecilerinden oluşan heyet, Makedonya Türkiye Ticaret Odası (MATTO) ev sahipliğinde Makedonya’nın başkenti Üsküp’ü ziyaret etti. Ziyarete, Makedonya’da yatırımları bulunan Türk şirketleri de iştirak ederek, tecrübe ve tavsiyelerini basın mensuplarıyla paylaştı. Halkbank Makedonya Genel Müdürü Dr. Bilal Sucubaşı, burada yaptığı sunumda, Halkbank’ın, Avrupa pazarının giriş kapısı olarak değerlendirilen Makedonya’da 201 l’de faaliyetlerine başladığını, şu anda aktif büyüklüğüyle ülkenin 4’üncü büyük bankası olduğunu anlattı.

200 BİN MÜŞTERİSİ BULUNUYOR
SUCUBAŞI, sözlerine şöyle devam etti: “Sağlanan vergi muafiyetleri, stratejik konum, eğitimli iş gücü Makedonya’nın dünyanın her yerinden yatırımcı ilgisi görmesini sağlıyor. NATO ve AB üyeliği sonrasında aynı fırsatlar sunulamayabilir. O yüzden Makedonya’da bugünden yer almak kazançlı olabilir .Türkiye’den birçok şirket, Makedonya’da inşaattan gıda üretimine, otomotiv yan sanayiden hizmete kadar önemli yatırımlara imza attı. Daha fazlası için, bankamız finans desteğinin dışında danışmanlık gibi birçok başka alanda da hizmet veriyor. Makedonya 2 saatlik kara yoluyla 650 milyonluk pazara ulaşılabilen bir üs konumunda.”

Makedonya finans sektöründe pazarın yüzde 10’undan fazlasına sahip olduklarını vurgulayan Sucubaşı, “200 bine yakın müşteri, 500’ü aşan çalışanımızla Makedonya’da en hızlı büyüyen banka olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hedefimiz liderlik” dedi.  Sucubaşı, AB ve NATO üyeliğine hazırlanan Makedonya’ya ilginin her gün arttığını belirtti.

Kaynak: AKŞAM

Share
134 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.