Libadiye-Camlıca tüneli açılışa hazır | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Libadiye-Camlıca tüneli açılışa hazır

 Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Çamlıca, Üsküdar, Libadiye çevresinde trafiği rahatlatacak tünelin son aşamaya geldiğini söyledi

“Üsküdar Belediyemiz ve Bakanlığımızda bu bölgede 180 dönüm alan üzerinde bir kentsel yenileme projesi yapıyoruz” diyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Dolayısıyla cami etrafında bizim kültürümüze uygun yaşam alanları projesiyle bu kentsel dönüşümü başlattı.

Nisan ayı itibariyle burada temel atarak cami ve çevresindeki yaşam alanları için bu dönüşüm projesini gerçekleştirmiş olacağız. Ecdadın bize bıraktığı eserlerin bir benzeri olacak, bizim tarihimizi, kültürümüzü, medeniyetimizi yansıtacak projeleri de İstanbulumuza kazandırmış olacağız. 2013 yılında başladı camimiz, bugün 2019 Ocak ayına geldiğimizde çok kısa sürede tamamlandı. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Açılış Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle gerçekleşecek. Cumhurbaşkanımızdan açılış için uygun bir tarih bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Çamlıca-Libadiye Tüneli’nde devam eden çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, “Hem Çamlıca, hem Üsküdar, hem Libadiye çevresinde trafik yoğunluğunu azaltacak, hem de bu bölgeye ulaşımı sağlayacak tünel projemiz de sonuna geldi” dedi.

Share
229 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.