Kuveyt Havalimanını 2 Yıl Erken Bitirecek | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Kuveyt Havalimanını 2 Yıl Erken Bitirecek

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, 4.6 milyar dolarlık değeriyle Türk müteahhitlerinin yurt dışında aldığı en büyük iş olan Kuveyt Havalimanı yeni terminalini, sözleşme süresi olan 6 yıl yerine 4 yılda tamamlamayı hedeflediklerini bildirdi.

indergi-kuveyt havalimani

Limak’tan yapılan açıklamaya göre, Özdemir, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ve Veliaht Prens Şeyh Nawaf el-Ahmad el-Cabir es-Sabah’ı ziyaret etti. Özdemir, görüşme sırasında “Yapım süresi olan 6 yıl çok uzun bir süre, bunu 3,54 yıla mutlaka indirmemiz gerektiğine inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

CUMHURBAŞKANINA DAVET
Türkiye Cumhuriyeti Kuveyt Büyükelçisi Murat Tamer’in de bulunduğu görüşmede Kuveyt Emiri Şeyh Sabah ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iyi temennilerini ileterek, “Umarım bu projenin temelini birlikte atarız” ifadesini kullandı. Projenin hızlanabilmesi için Kuveyt tarafının üzerine düşeni yapacağını bildirdi.

25 milyon kapasiteli terminal
Açıklamaya göre, Kuveyt Havalimanı yeni terminal binası inşaatı ile ilgili kontrat geçen yıl mayıs ayında Limak inşaat tarafından imzalanmıştı. İnşaat süresince ortalama 7500 kişiye istihdam sağlayacak olan projede çalışan sayısının 12 bine kadar çıkması bekleniyor. Çevreci bir dizayna sahip olan yeni terminal binası, 25 milyon yolcu kapasiteli olacak

Share
537 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.