Dev Organizasyonların Ev Sahibi | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

30 Temmuz 2018

Dev Organizasyonların Ev Sahibi

The Green Park Pendik, küresel organizasyonlara ev sahipliği yapıyor

Anadolu Yakası’nda kongre oteli konseptinde hizmet veren The Green Park Pendik Hotel & Convention Center, bu yıl organizasyon sayısını iki katına çıkarmayı hedefliyor. The Green Park Pendik Hotel & Convention Center’ın proje ve inşaat aşamasından bu yana ‘kongre oteli’ olarak tasarlandığını belirten The Green Park Hotels & Resorts Satış ve Pazarlama Koordinatörü Tarkan Yüksel, İstanbul’da kongre turizminde kayda değer eksikliğe çözüm ürettiklerini savundu.

Lokasyonu, kapasitesi ve hizmet kalitesi ile uluslararası çapta önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptıklarını dile getiren Yüksel, 2017 yılında gerçekleşen organizasyon sayısını iki katma çıkaracaklarını söyledi. Yüksel, şunları aktardı:

“Modern ve ferah tasarımı, geniş fuaye alanları, farklı kapasitede toplantı salonları, son teknolojiye sahip teknik ekipman desteği ve hepsinden önemlisi toplantı ve kongre servisi için özel eğitimli personeli ile otelimiz kendi kategorisinde en iyiler içinde yer alıyor. Toplam 541 oda, bin 150 yatak kapasitesine sahip otelde, 9 bin kişiye hizmet verebilecek yeterliliğe sahibiz. Bin 700 kişi kapasiteli oditoryumu ile tüm misafirlerimizin aynı anda tek salonda toplantı yapabilmesine olanak sağlıyoruz.”

Özellikle Sabiha Gökçen Havaalanına yalnızca 10 dakika mesafede yer alan otelin, Anadolu Yakası’nda ulaşım açısından misafirlerine kolaylık sağladığına vurgu yapan Yüksel, tüm imkanları ve sundukları hizmetlerle bölgeye yeni bir soluk ve turizme hareketlilik kazandırdıklarını anlattı.

Dört ilde yedi otel ile hizmet veriyor
Öte yandan The Green Park Hotels&Resorts olarak yurt genelinde dört ilde yedi otel yatırımı ile hizmet verdiklerini belirten Tarkan Yüksel, “İstanbul, Kocaeli, Ankara ve 2018 yılı içinde Gaziantep’te açacağımız otelimizin yanı sıra Antalya-Gazipaşa, Kocaeli-Maşukiye ile İstanbul-Silivri, İstanbul- Airport ve İstanbul-Eyüp Pierre Loti’deki yeni yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Gelişen turizm sektöründe, müşteri odaklı hizmet anlayışımız ile Türkiye ekonomisine ve istihdamına daha çok katkı sağlayabilmek için yatırımlarımız devam edecek” dedi.

Sektörle ilgili de değerlendirmelerde de bulunan Tarkan Yüksel, Türkiye’nin kongre turizminde ilk 10’un içinde yer aldığına dikkat çekti. Türkiye gibi potansiyeli yüksek bir ülkenin her zaman yeni yatırımlara ihtiyacı olduğunun altını çizen Yüksel, “Kongre turizminde ilk 10 içindeyiz ama ilk üçte değiliz. İlk sıralarda yer alan ülkelerle aramızda büyük fark bulunuyor. Hem sektördeki temsilcilerin hem de devletin doğru politikalar ile bu farkları ortadan kaldırması gerekiyor. Yurt geneline bakıldığında otel dolulukları yüksek fakat cirolar oldukça düşük seviyelerde. Bu durum turizm sektöründeki tüm yatırımcıları etkiliyor. Öncelikle turizm sektörünün direncini artırıcı önlemler alınarak, kriz dönemlerinde ayakta kalabilen, kendi kaynağım yaratabilen sağlıklı bir yapıya kavuşturulması gerekiyor” yorumunu yaptı.

Kaynak. DÜNYA

Share
332 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.