Kur Nedeniyle Anlaşmadan Vazgeçti | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

24 Mayıs 2018

Kur Nedeniyle Anlaşmadan Vazgeçti

GLOBAL Yatırım Holding Okullu Gıda ile gayrimenkul yatırımları konusunda imzalanan hisse satış sözleşmesine, kurdaki artış ve öngörülemeyen ekonomik gelişmeler nedeniyle devam edilemeyeceğini duyurdu. 

Global Yatırım Holding tarafından KAP’a yapılan açıklamada, “Alıcılar tarafından şirkete yapılan bildirim ile sözleşmenin imza tarihinden bugüne kadar döviz kurlarında yaşanan yüzde 11.4 oranındaki artış ve çok kısa süre zarfında oluşan öngörülmesi mümkün olmayan ekonomik gelişmeler nedeniyle kendileri tarafından sözleşmeye konu işleme devam edilmeyeceği şirketimize bildirilmiştir” denildi.

Global Yatırım Holding ile Cem Okullu ve Cengiz Okullu arasında, Global Yatırım Holding’in bağlı ortaklığı Ardus Gayrimenkul’ün hisseleri olmak üzere grubun gayrimenkul yatırımlarının alıcılara satışına ilişkin sözleşme imzalanmış ve devir işlemlerinin 31 Mayıs’ta yapılmasının planlandığı duyurulmuştu.

Sözleşmeye konu şirketlere ait toplam değer 298.03 milyon lira olarak belirlenmiş ve ilk satın alma bedeli 79 milyon lira ve 23 milyon dolar olarak kararlaştırılmıştı. Bedel, Kapanış Günü’nde şirketin net borç durumu ve döviz kuruna göre fiyat ayarlamasına tabi tutularak ayrıca kesinleştirilecekti. Söz konusu tutarın 10.3 milyon doları ve kapanış düzeltmeleri tutarındaki kısmı, hisse devrinin tamamlandığı gün peşin olarak ödenecekti.

Kaynak: VATAN

Share
361 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.