Kredi Faizini 0.98'e İndirecekler | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

16 Ağustos 2018

Kredi Faizini 0.98’e İndirecekler

Gayrimenkul sektörü temsilcileri kamunun da desteğiyle hazırladığı yeni bir kampanyaya ile konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0.98’e indirecek.

Son iki yılda banka kredisi faiz oranlarını düşürmek ve vade seçeneklerini artırmak için çeşitli kampanyalar düzenleyen gayrimenkul sektörü temsilcileri kamunun da desteğiyle hazırladığı yeni bir kampanyaya ile konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0.98’e indirecek. Kurban Bayramı sonrasında başlaması beklenen kampanya ile uygulanacak, vade ise 120 ay olacak.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Emlak Konut GYO, Kiptaş, İnşaatçılar Derneği (İNDER), Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) güç birliği yaparak vatandaşa cazip fırsatlar sunacak.

2019 sonu olabilir 
Bayram sonrası devreye alınması planlanan kampanyanın kısa vadeli olmaması amaçlanıyor. KONUTDER Başkanı Altan Elmas, “Biz sektör temsilcileri olarak kampanyayı en fazla 1 ay yapabiliriz. Ama kamu desteği olursa 2019 sonuna kadar uzar. Vatandaşa ulaşılabilir fiyatla ev satarız” diye konuştu.

Kaynak. MİLLİYET

Share
613 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.