Konuta Azeri İlgisi Yüzde 34 Artti | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

21 Kasım 2018

Konuta Azeri İlgisi Yüzde 34 Artti

Cathay Group, Bakü’nün ve Güney Kafkasya Bölgesi’nin en prestijli Emlak Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı RecExpo’da Nivo İstanbul ve Nivo Ataköy projelerini tanıtacak.

İstanbul’un simge yapılarından Nivo İstanbul ve Nivo Ataköy’e imza atan Cathay Group katıldığı uluslararası fuarlarda müşterileriyle buluşmaya devam ediyor. Cathay Group, 22 – 24 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek RecExpo fuarında dünyanın dört bir yanından gelen yabancı yatırımcılardan büyük ilgi gören projeleri Nivo İstanbul ve Nivo Ataköy projelerini tanıtacak.

Fuar öncesinde yabancıya konut satışıyla ilgili konuşan Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, “Daha önce 1 milyon dolar olan yabancıya mülk edinme yasasındaki bedelin 250 bin dolara düşmesi sonucunda gayrimenkul sektörü canlılık kazandı. Sadece Eylül ayında geçen yılki Eylül ayına oranla yüzde 151 artışla yaklaşık 5 bin 600 tane sadece Eylül ayında satış gerçekleştirildi.

Yılın ilk 10 ayında Türkiye’den konut alan Azerbaycan vatandaşlarında da yüzde 34’lük artış yaşandı. Bu dönemde Azeriler, toplam 763 bağımsız bölüm satın aldı” dedi.

Nivo’ların yüzde 33.6’sı yabancıya satılıyor

Nivo projelerinde de yabancıya satışın arttığını belirten Yılmaz “Bugüne kadar aralarında Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Norveç, Hollanda, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerin bulunduğu 30 ülkeden gelen yabancı yatırımcıya satış gerçekleştirdik. Adetsel bazda en çok satış gerçekleştirdiğimiz ülkelerin başında Suudi Arabistan gelirken, onu sırasıyla Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye ve Yemen takip ediyor. Satışlarımızın yoğun olduğu Körfez ve Arap ülkeleri dışında en çok satışı Kanada’ya gerçekleştirdik. Nivo projelerimizde yabancıya satış yüzde 33.6’yı buldu” diye sözlerine devam etti.

RecExpo fuarı aracılığıyla Azerbaycan’lı müşterilere kendilerini ilk ağızdan ifade edebilme fırsatı bulacakları için mutluluk duyduklarını vurgulayan Yılmaz, “Azerbaycan bizim için önemli ülkelerden biri. Diğer ülkelerden olduğu gibi Azerbaycan’dan da projelerimize duyulan ilgiden memnunuz. Şimdiden birçok firma ve müşteriden birebir görüşme talebi aldık” dedi.

Ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz

Gayrimenkul sektöründeki 25 yıllık deneyimleriyle yarattıkları yüksek katma değeri artırarak devam edeceklerini vurgulayan Yılmaz, “İstanbul’un cazibe merkezi lokasyonlarında geliştirdiğimiz Nivo İstanbul ve Nivo Ataköy projelerimizin, dünyanın dört bir yanından gelen yabancı yatırımcılardan gördüğü büyük ilgiden memnunuz. Her iki projemiz de merkezi lokasyonları, çevre hastane ve okullara yakınlığıyla yatırımcıların ilgi odağı durumda. Almanya ve İngiltere başta olmak üzere farklı ülkelerden yerli ortaklarımızla katma değeri yüksek, uzun dönemli projelere imza atıyor, yüksek getirili, yeni nesil öğrenci rezidansları,  ileri yaş yaşam ve dinlence merkezleri, paylaşımlı ofisler ve apart oteller geliştiriyoruz. Ülkemiz ekonomisinin lokomotif sektörü olan gayrimenkul sektörüne katkı sunmanın yanı sıra yabancı yatırımcıları ülkemize çekerek cari açığa katkı sunmayı amaçlıyoruz” dedi.

Share
447 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.