Konut Sektöründe İndirim Heyecanı | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

01 Kasım 2018

Konut Sektöründe İndirim Heyecanı

İnşaat sektörü temsilcileri, merakla beklenen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan 2018 ÖTV ve KDV indirimlerine dair açıklamalarda bulundu.

Hazine ve Maliyet Bakanı Berat Albayrak 2018 ÖTV ve KDV indirimlerinin mobilya, beyaz eşya, otomotiv ve konut sektörlerinde yılsonuna kadar devam edeceğini duyurdu. Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan sektör temsilcileri, bu düzenlemelerle Türk ekonomisinin güzel bir ivme yakalayacağını açıkladı. İşte o görüşler:

Tona Yapı ve Safe İnşaat İcra Kurulu Başkanı İlhan Erdal “Yapılan bu düzenlemeler ile Türkiye ekonomisi güzel bir ivme yakalayacaktır. Tapu harçlarının yüzde 4’ten 3’e indirilmesi hayata geçtiği günden bu zaman dilimine kadar güzel sonuçlar ortaya çıkardı.Faiz oranlarının yüzde 30’lara yaklaştığı bu dönemde bu durumun devamlılığının sağlanması bizler için büyük heyecan yaşattı. İş insanları olarak yaşanan bu gelişmelerin önümüzdeki süreçlerde de devamlılığının sağlanmasını umuyoruz” ifadelerini kullandı.

Ülke ekonomimize katkı sağlıyoruz

Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyasına ilk günden bu zaman dilimine kadar destek sağladıklarını anlatan İlhan Erdal “Bizde hayata geçirmiş olduğumuz Duru Beytepe projemizde hayata geçirmiş olduğumuz kampanyalarımızla hep ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçladık. Yüksek faizlerden ötürü alıcılarımızın zorlanmaması için zaten elimizden geleni yapıyorduk. Konut satışlarında KDV oranını yüzde 18’den 8’e indirim uygulamasına yılsonuna kadar devam edecek olması da bu noktada sevindirici. %10 indirim, %10 peşinat, 10 yıl vade, bankasız kefilsiz %0.98 kampanyamız ile konut piyasasında güzel bir ivme yakaladık. Bu ivmenin alınan bu kararlar ile devamlılığının sağlanacağını umuyoruz” dedi.

 

Share
237 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.