Konut projelerinin Avrupa seferi | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

08 Şubat 2019

Konut projelerinin Avrupa seferi

Almanya’nın Duesseldorf kentinde düzenlenen Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı kapılarını açtı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı himayesinde, TOKİ, Emlak Konut ve İTO gibi kurumların desteğiyle, Konutder, Gyoder, İnder gibi sektör derneklerinin katkılarıyla düzenlenen ‘Evim Türkiye’ fuarı  8-10 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek. Avrupa’ya açılan Türk projeleri Evim Türkiye fuarına katılım gösterdi. İşte Avrupa’da yaşayan Türkler ve Türkiye’ye yatırım yapmayı planlayan Avrupalılar ile projeleri buluşturan fuardan notlar: 

Tem Avrasya

Fuzul Yapı’nın Gaziosmanpaşa’da yer alan ve TOKİ işbirliği ile hayata geçirdiği Tem Avrasya projesi Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’nda ziyaretçilerle buluşacak.

Yatırım ve prim değeri ile öne çıkan projede minimum daire fiyatları 635 bin liradan başlıyor.

612 daireden oluşan TEM Avrasya’nın bugüne kadar yüzde 80’den fazlasının sahiplerini bulduğunu vurgulayan Fuzul Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Akbal, ‘’Yatırım değeri oldukça yüksek bir lokasyonda konumlanan ve bu yılın 2. yarısında teslim edeceğimiz TEM Avrasya Konutları hem yabancı yatırımcılar hem de gurbetçiler için fırsatlar sunuyor’’ mesajını verdi. İnşatta yüzde %70 seviyesine gelen proje, bu yılın ikinci yarısında teslim edilecek.

3. İstanbul Başakşehir

Gayrimenkul sektörünün en büyük karma projelerinden 3. İstanbul Başakşehir projesi, fuarda gövde gösterisine hazırlanıyor. Fuzul Grup, Seha Yapı, Al Zamil, Adese ortaklığı ve Başakşehir Belediyesi işbirliği ile hayata geçirilen proje, Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde 3 ödüle birden layık görüldü. 3. İstanbul Başakşehir Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Saylık, “Avrupa’da inşa edilen birçok proje arasında beğenileri toplayan satış ofisi ve örnek daire mimarimizin ödüle layık görülmesi 3. İstanbul ekibinin tecrübesini bir kez daha kanıtladı.” dedi.

Dap Yapı’dan 7 Proje

Bugüne kadar 25’e yakın projeyi yapıp teslim eden Dap Yapı, satışı devam eden Validebağ Konakları, Dap İzmir, Teras Kule ve Taksim Petek Residence’ın yanı sıra ön satışa çıkarılması planlanan Dap Nişantaşı, Dap Çekmeköy ve Dap Çeşme projeleriyle fuara katıldı. Satışı devam eden projelerde yatırımlık, hemen teslim ve topraktan satış fırsatı ile konut, ofis ve dükkanları tanıtacak olan Dap Yapı, gurbetçiye özel 72 ay 0 faiz, bankasız, kefilsiz, senetle ödeme fırsatı sunacak. Fuara katılan Almanya’daki Türk vatandaşları, Dap Yapı projelerinde seçip beğendikleri ev, ofis veya ticari birim için sözleşme yaptığı takdirde Türkiye’ye geliş gidiş ve konaklama masrafları Dap Yapı tarafından karşılanacak.

Büyükyalı İstanbul

Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat ortaklığında, Emlak Konut GYO güvencesiyle, İstanbul Boğazı’nın girişinde hayata geçirilen Büyükyalı, fuarda, Avrupa’da yaşayan ve Türkiye’de ev sahibi olmak isteyen Türkler ve yabancı yatırımcılarla bir araya gelerek “iyi yaşam”ı anlatacak.

Yaşamın Eylül ayında başlayacağı Büyükyalı ayrıca, Fendi Casa bloğu ve Türkiye’nin ilk gerçek loft daireleri ile de benzersiz, çok özel yaşam alternatifleri sunuyor.

Sur Yapı’dan 15 Proje

Sur Yapı, Türkiye’den ev sahibi olmak isteyen Avrupa’daki vatandaşlarımızı İstanbul ve Antalya’daki 15 projesiyle tanıştırıyor. Sur Yapı, Fuarın hemen ardından Almanya çıkarmasına Köln kentinde devam ediyor. 11 Şubat – 9 Mart tarihleri arasında Köln City Center AVM’de kampanyalı konut, ofis ve dükkanlarını gurbetçi vatandaşlarımızla buluşturacak Sur Yapı, Köln’deki satış noktasıyla yurt dışındaki taleplere yerinde karşılık vermeye hazırlanıyor. Sur Yapı, “Evim Türkiye” Fuarı’na İstanbul’dan şu projeleriyle katılıyor:

Avrupa yakası; Kâğıthane’de Tempo City, Topkapı’da Topkapı Evleri, Ispartakule’de Bahçeyaka, Bahçekent’te Semt Bahçekent, Eyüp’te Axis İstanbul Ofis, Güneşli ’de Mirage Dükkan…

Anadolu yakası; Sancaktepe’de Lavender ve Muhit, Sultanbeyli’de İlkbahar ve Gölbahçe Evleri, Koşuyolu’nda Excellence, Ümraniye’de Exen İstanbul ve Şehir Konakları, Maltepe’de YeşilMavi…

 

Share
594 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.