KOBİ’lere Rekor Destek Yolda | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

09 Ağustos 2018

KOBİ’lere Rekor Destek Yolda

Başkan Erdoğan’ın açıkladığı 100 günlük eylem planına göre sanayide yerli ve milli üretim konusunda atılım planlanırken, KOBİ’lere destekler artırılacak. 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 100 günlük eylem planında sanayide milli ve yerli üretim önemli başlıklardan biri oldu. Buna göre, KOSGEB’in Stratejik Ürün Destek Programı kapsamında başvuruda bulunulan 162 proje değerlendirilecek.

100 milyon ödenecek

Yüksek Teknoloji Alanlarında Yeni Girişimci Desteği kapsamında da yeni girişimcilere 360 bin liraya kadar destek verilecek. KOBİGEL destek programı kapsamında ise 4 bin 155’i imalat, 357’si yazılım sektöründe olmak üzere 4 bin 512 proje başvurusu sonuçlandırılacak. Yerli makine teçhizat desteği kapsamında 100 milyon lira destek alacak bin işletme belirlenecek.

Her bir platforma 50 milyon lira

Yeni dönemde yüksek teknoloji destek programları başlatılırken, geçtiğimiz dönemde başlatılan “Tech-InvesTR” yani Türkiye yüksek teknoloji-erken aşama yatırım fonu projesi kapsamında kurulacak fon şirketlerle protokoller imzalanacak. Belirlenecek yüksek teknoloji platformundan her biri için 50 milyon liraya kadar destek sağlanacak. İlk kez sanayi yenilik ağları mekanizması yani SAYEM desteği çağrısına çıkılacak.

Share
229 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.