Kiptaş Silivri’ye 6 Kat Başvuru Geldi | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

20 Nisan 2018

Kiptaş Silivri’ye 6 Kat Başvuru Geldi

KİPTAŞ’ın orta ve dar gelirli aileler için geliştirdiği projesi Silivri Konutları 3. Etap’ın başvuruları sona erdi. Projeye 20 günde yaklaşık 6 katı talep geldi. Çekiliş ise 28 Nisan’da noter huzurunda yapılacak. KİPTAŞ’ın, İstanbul sınırları içerisinde hiç evi olmayan vatandaşların uygun fiyat ve ödeme şartlarıyla ev sahibi olmasını sağlamak amacıyla geliştirdiği toplam 1.508 konutluk Silivri Konutları 3. Etap projesinde başvurular tamamlandı. Kısa sürede 9 bine yakın başvuru alan Kiptaş, 28 Nisan Cumartesi Noter huzurunda yapılacak kura çekilişiyle hak sahiplerini belirleyecek.

KİPTAŞ, Silivri Konutları 3. Etabı’ndan konut sahibi olabilme şartlarını belirledi. Buna göre konut sahibi olacaklarda; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması, reşit olması, İstanbul ilinde üzerine kayıtlı konut olmaması şartı aranacak. 28 Nisan Cumartesi Noter huzurunda yapılacak kura çekilişiyle hak sahibi belirlenecek. ESTETİK mimarisi, deniz manzaralı daireleriyle Silivri Konutları 3. Etap’ın, bölgenin sembol projelerinden biri olması öngörülüyor. 173 bin 606 metrekarelik alan üzerinde 1.508 konuttan oluşacak Silivri Konutları 3. Etap’ta deniz manzaralı 2+1 ve 3+1 daire seçeneklerine yer veriliyor. Orta ve alt gelir grubuna yönelik geliştirilen projede 92 metrekare 2+1 daireler 195 bin TL’den, 112 metrekare 3+1 daireler 215 bin TL’den satışa sunuluyor.

SOSYAL KONUTA AĞIRLIK
195 bin TL’den başlayan fiyatlarla alıcılara sunulan £ projede Kiptaş, 99 adet 2+1 giriş kat daire için engelli vatandaşlarımıza konut sahibi olma önceliği veriyor. Projede zemin kat daireler ihtiyaca uygun olarak tasarlanarak teslim edilecek.

 

DAHA MODERN VE SAĞLIKLI
Evi olmayan, konut sahibi olmak isteyen vatandaşların hayalini gerçekleştirmek için sosyal konut projeleri geliştirmeye devam edeceklerini belirten KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, “Silivri Konutları 3. Etap projemizde 20 günde almış olduğumuz yaklaşık 9 bin başvuru sosyal konut projelerine daha da ağırlık vermemiz gerektiğini gösterdi. KİPTAŞ olarak İstanbul’un her yerinde, farklı gelir grupları için aym anda birçok proje hayata geçiriyoruz. Bizler halkımıza hizmet ediyoruz; daha modern, sağlıklı, güvenilir, deprem riski öngörülerek inşa edilmiş yepyeni evler teslim ediyoruz. Önceliğimiz ük defa ev sahibi olacak vatandaşlarımıza kaliteli ve zengin donatı alanlarına sahip sağlıklı yapılar sunmak. Sosyal konut projelerine de bu amaçla ağırlık vermeye devam edeceğiz. Silivri Konutları 3.Etap projemiz sahil hattıyla, E-5 ve TEM Otoyolu’na yakınlığıyla konut sahiplerine ulaşım avantajı da sağlayacak” diye konuştu.

Share
291 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.