Kent Yaşam Ödülleri Sahiplerini Buldu | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

14 Haziran 2019

Kent Yaşam Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği’nin (YAPDER) desteklediği Kent ve Yaşam ödülleri sahiplerini buldu. 

Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği’nin (YAPDER) desteklediği Kent ve Yaşam ödülleri sahiplerini buldu.  Bu yıl 15’incisi yapılan ödülleri aralarında bilim insanları, kentleşme uzmanları ve sivil toplum örgütü önderlerinin yer aldığı 50 kişilik jüri belirledi.

Ödüller bu alandaki en uzun soluklu etkinlik olarak görülüyor. 

Armada Hotel’de gerçekleşen tören, siyaset, iş dünyası, sivil toplum örgütleri ve basının yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Gazeteci Celal Toprak tarafından kanalekonomi’de yayınlanan Kent ve Yaşam programı kapsamında verilen ödüller, alanında Oscar olarak nitelendiriliyor. 

Proje üretmiş kişi ve kurumları yüreklendirmek ve onurlandırmak amacı ile verilen geleneksel “Kent ve Yaşam Ödülleri”, doğru iş yapmış kişi ve kurumların buluşma noktası haline gelmiş durumdadır. 

Ödül töreni ‘Daha yaşanabilir kentler ve mutlu insanlar’ sloganı ile birleştirildi.

İşte bu yıl ödül alanların gerekçeleri ile birlikte listesi şöyle:

-15. Kent ve Yaşam Ödül Töreni’nde bu yıl Ayhan Yavrucu ve Şekip Karakaya Vefa Ödülü’ne layık görüldü. Ödülü Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç takdim etti.

-TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, “En Başarılı Sivil Toplum” Önderi” kategorisindeki ödülünü Celal Toprak’ın elinden aldı.

-JOLLY TUR Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar adına Genel Müdür Figen Erkan, “En Başarılı Turizmici” kategorisindeki ödülünü Engin köklüçınar elinden aldı.

-OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Kandağ’a, “Kent Markası” kategorisindeki ödülü Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay takdim etti.

-SERKONDER Yönetim Kurulu Başkanı Halil Kozan’a, “Tarımda Gelişim” kategorisindeki ödülü Adem Akkaya verdi.

-İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Tepe, “Kadın Lideri” kategorisindeki ödülünü Zeki Özen’in elinden aldı.

-Özak Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, “En Başarılı İş İnsanı” kategorisindeki ödülünü YAPDER Dostu Umut Oran’ın elinden aldı.

-Üçler Market Kurucuları Kemal Parlak’a “Kente Katkı” kategorisindeki ödülünü Mustafa Kaçmaz takdim etti.

-Mercure İstanbul Sirkeci Hotel Genel Müdürü Sevda Yilgaz’a, “En Başarılı Yönetici” kategorisindeki ödülünü Hamdi Doğan takdim etti.

-Dekar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu, “Doğaya En Saygılı Proje” kategorisindeki ödülünü Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in elinden aldı.

– CNR Holding CEO’su  Ali Bulut’a “Fuarcılıkta Başarı” kategorisindeki ödülü Mehmet Reis verdi.

-Sarp Bulut’a “Geleceğin Girişimcilik” kategorisindeki ödülünü Işılay Reis takdim etti.

-HASİAD Başkanı Hüseyin Bozdağ’a, “Yatırıma Destek” kategorisindeki ödülü Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül takdim etti.

-Türk Böbrek Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Timur Erk’e, “Farkındalık” kategorisindeki ödülü Haçik Canel verdi.

-UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü İnci Haseki, “Sosyal Sorumluluk” kategorisindeki ödülünü Hatice Bozdağ’ın elinden aldı.

-BlockchainArmy Operasyon Sorumlusu Ali Sina User’e, “Teknoloji” kategorisindeki ödülünü Kenan Yavuz takdim etti.

-Nöralterapi I Tamamlayıcı Tıp Uzmanı  Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul’a, “Sağlıkta Başarı” kategorisindeki ödülünü Yüksel Çengel ve Mehmet Gözcü verdi.

-Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “En Başarılı Belediye Başkanı” kategorisindeki ödülünü Umut Oran’ın elinden aldı.

-Afyon Klasik Müzik Jaz Festivali Yapımcı ve Yönetmeni Hüseyin Başkadem’e, “Kültür Sanat” kategorisindeki ödülünü YAPDER Onursal başkanı Zeynel Abidin Erdem verdi.

-İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Figen Kadırgan’a, Çevre Ödülü’nü gazeteci Çetin Ünsalan takdim etti.

-Hollanda Kraliyeti Ankara Maslahatgüzarı Erik Weststrate adına, Hollanda Kraliyeti Kültür Müşaviri Quirine Van Der Hoeven, “Dostluk Ödülü”nü Bulgaristan Önceki Tarım Bakanı Svetlana Boyanova’nın elinden aldı.

-2A Mühendislik A.Ş. BRC Türkiye CEO’su Kadir Örücü’ye, “Kente Çevresel Katkı” kategorisindeki ödülünü Ali Avcı verdi.

-Aşçıoğlu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Aşçıoğlu, “Sektörü Geliştirme” kategorisindeki ödülünü Çağrı Elektirk YKB Fikret Akbıyık’ın elinden aldı.

-Kadın Girişimci ve Çevre Aktivisti Dr. Duygu Erten, Çevre Dostu” kategorisindeki ödülünü Şükrü Genç takdim etti.

Share
13 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.