Kayaşehir’de Rekor! | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

16 Nisan 2018

Kayaşehir’de Rekor!

TOKİ Başkanı Turan’dan ‘sektörde kriz var’ diyenlere cevap: Kayaşehir’de orta gelir için sunduğumuz 605 sosyal konuta 16 bin 946 başvuru geldi. 

TURAN, 25 Nisan’da yapılacak kura çekimi sonrası konut sahibi olamayan vatandaşlara başvuru bedellerinin 2 Mayıs’ta ödenmeye başlayacağını kaydetti. TOKİ Başkanı Ergün Turan, 2018 yılında da 2023 hedefleri doğrultusunda 60-65 bin sosyal konut inşa etmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

65 bin konut inşa edecek 
BAŞBAKANLIK Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Kayaşehir’de orta gelir katmanı için satışa sunulan 605 sosyal konuta 16 bin 946 başvuru geldi. Bu talebin, ‘sektörde kriz var’ diyenlere en iyi cevap olduğunu belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan, şunları kaydetti:

GÜVENİN GÖSTERGESİ 
“Konut talebinde bir azalma yok, tam tersine Türkiye’nin her yerinde 5-10 katı taleple karşılaşıyoruz. Bir yerde 300 konut yapıyorsak 3 bin talep geliyor.” Gösterilen yoğun ilginin sektör için yol gösterici bir durum olduğuna dikkati çeken Ergün Turan, sosyal konut ürettikleri için vatandaşların kira öder gibi hatta daha düşük bir bedelle konut sahibi olabildiğini vurguladı. Turan, gelen yoğun talebin, ekonomik büyümenin ve ekonomiye olan güveninin göstergesi olduğunu da ifade etti. Turan, 605 konutun 1+1’den 4+1’e, farklı kesimlerin ihtiyaç ve alım gücüne uygun şekilde minimum maliyetle bütçelendiğini belirtti.

Share
379 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.