Kağıthane’de Satılık Fiyatları Yüzde 55 Arttı | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Kağıthane’de Satılık Fiyatları Yüzde 55 Arttı

Alt yapı projelerinin tamamlandığı Kağıthane; merkezi konumu, ulaşım rahatlığı, çevrenin yüksek ticari potansiyeli ve yeni gayrimenkul projeleri ile çalışan nüfusun yeni odağı haline geldi.

sahibinden.com Emlak Endeksi 2017 Şubat ayı verilerine göre son yıllarda artan yatırımlarla özellikle çalışan nüfusun dikkatini çeken Kağıthane’de, kiralık ve satılık konutlarda metrekare fiyatlarında artış görülüyor. İlçede son 3 senede kiralıklarda metrekare fiyatı yüzde 45,68; satılıklarda ise metrekare fiyatları yüzde 55,47 oranında arttı.

Cazibe merkezi oldu, çalışan nüfusun ilgisini çekti

İlçede 2007 yılında başlayan kentsel dönüşüm faaliyetleri özellikle son birkaç yılda hız kazandı. Kağıthane – Piyalepaşa Tüneli’nin açılması, yapımı devam eden metro hattı, dere ıslahı çalışmalarının yanı sıra ana arterlere sadece dakikalar içerisinde ulaşım sağlayan çevre yollarının sayılarının artırılması ile Kağıthane, özellikle çalışan kesimin büyük ilgisini çekti.

sahibinden.com Emlak Endeksi 2017 Şubat ayı verilerine göre 1+0 ve 1+1 kiralık konutlarda ortalama metrekare fiyatı 19 TL, satılık konutlarda ortalama metrekare fiyatı 4 bin 802 TL. sahibinden.com 2017 Şubat ayı trafik verileri de Kağıthane ilçesine yönelik ilgiye işaret ediyor.

sahibinden.com verilerine göre 1+0 ve 1+1 kiralık ve satılık konutların, sayfa görüntülemesinde geçen sene aynı döneme göre yüzde 28 artış gözlemleniyor. Bölgeye yapılan yatırımların bir diğer yansıması ise ilan sayılarında görülüyor. 1+0 ve 1+1 satılık konutlarda ilan sayıları geçtiğimiz yılın aynı ayına oranla yüzde 137, kiralık konutlarda ilan sayılarında yüzde 191’lik bir artış söz konusu.

Share
528 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.