Kabataş Martı’da İptal Yok | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

05 Eylül 2018

Kabataş Martı’da İptal Yok

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kabataş Martı Projesi’nin iptal edildiğine dair çıkan haberleri yalanladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kabataş Martı Projesi’nin iptal edildiğine dair çıkan haberler hakkında açıklama yaptı. Açıklamada “Kabataş Meydan Düzenlemesi iptal edilmemiştir, en kısa sürede İstanbullulara hizmet vermeye başlayacaktır” denildi.
Martı Projesi olarak bilinen Kabataş Meydan ve Transfer Merkezi projesinin iptal edildiği öne sürüldü.
Projenin Fındıklı’daki tanıtım ofisinde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) çalışanı, martı şeklindeki iskele ve yeraltı galerileri projesinin iptal edildiğini, peyzaj çalışmalarının ardından meydanın açılacağını belirtti.
Çivi çakılmıyordu 
Proje alanında mart ayından bu yana tek bir çivi bile çakılmadığı belirtilmiş, havadan görüntülenen ve işçilerin olmadığı şantiye alanında herhangi bir çalışmanın olmadığı kaydedilmişti.
Son Olarak, İBB yetkilileri çalışmaların deniz tarafında tamamlandığını, kara tarafında ise kurul onayının beklendiğini belirtmişti. Bölgede sadece Kabataş-Mahmutbey metro hattıyla ilgili çalışmanın olduğu ifade edilmişti. Proje kapsamında denize çakılan kazıklarla, yaklaşık 650 metre boyunda 20 metre eninde bir alan İstanbul Boğazı’ndan alınarak kara haline getirilmişti.

İBB haberi yalanladı 
Martı Projesi’nin iptal edildiği ve İBB’nin çalışmaları bu yüzden durdurduğuna dair haberin bazı
gazete ve televizyonlarda yer alması üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir açıklama yaptı. Projenin iptal edildiğini yalanlayan İBB, açıklamada şu bilgilere yer verdi:
“Kabataş Meydan Düzenlemesi ve Transfer Merkezi (Martı) projesinde iptal söz konusu değildir. Proje karayolu trafik akışım yer altına almaksızın yeniden düzenlenecektir. Kabataş Meydan Düzenlemesi ve Transfer Merkezi en kısa sürede tamamlanarak İstanbulluların hizmetine sunulacaktır.”

Share
230 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.