İzmir'e 3 Yeni Sanayi Bölgesi | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

İzmir’e 3 Yeni Sanayi Bölgesi

İZTO Başkanı Mahmut Özgener, Dikili Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) dosyasının bakanlıkça onaylandığını, Menderes Süs Bitkileri ve Çiçekçilik İhtisas OSB ile Torbalı Yeniköy’deki Mobilya OSB için hazırlıkların sürdüğünü açıkladı

İzmir Ticaret Odası’nın (İZTO) mart ayı olağan meclis toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası ve Ege İhracatçı Birlikleri ile ortak yürütülen Dikili Tarıma Dayalı Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) revize projesinin 14 Mart’ta teslim edildiğini söyledi. Özgener, teklif dosyasının ilgili bakanlıkta oybirliği ile kabul edildiğini açıkladı.

RUHSATLAR DURDURULDU
Danıştay’ın inşaat sektörü için önemli bir mevzuat olan Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’nin bazı maddelerini durdurma kararı aldığını ifade eden Özgener, bu yüzden belediyelerin inşaat ruhsatı vermeyi durdurduğuna dikkat çekti. İlgili komitelerinin yaptığı toplantılarda çıkan görüşün rapor haline getirileceğini belirten Özgener, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bu konuyu en kısa sürede çözüme ulaştıracağına inanıyoruz” dedi.

Menderes Süs Bitkileri ve Çiçekçilik İhtisas OSB başvurusunun ise yerel seçim sonrası Büyükşehir Belediyesi ile görüştükten sonra yapılacağını anlatan Özgener, her iki bölgede hem üretici, hem sanayici parselleri için kapasitenin üzerinde başvuru olduğunu açıkladı. Özgener, Torbalı Yeniköy’de kurulacak Mobilya OSB için Büyükşehir’den onay alındığını, yer seçimi için çalışıldığını söyledi.

Kaynak: POSTA

Share
340 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.