İthal Kutuyu Yüzde 100 Yerli Üretti | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

14 Kasım 2018

İthal Kutuyu Yüzde 100 Yerli Üretti

Türkiye’nin yerli sermayeyle en hızlı büyüyen ambalaj üreticilerinden Dizayn Pack, sektöründe bir ilke daha imza attı. Dünya genelinde tek üreticisi olan prizma kutuyu ileri teknoloji ve mühendislik çalışmalarıyla yüzde yüz yerli geliştiren Dizayn Pack Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Metin Çiftçioğlu, kutunun kullanım alanlarını kapsayan meyve suyu ve süt gibi ürünlerin üreticilerine yüzde 15 oranında tasarruf imkanı sağladığını ifade etti.

Türk ve yabancı birçok markanın aseptik, karton, plastik, gıda dolum gibi ambalaj alanlarında çözüm ortağı Dizayn Pack, ağırlıkla süt ve meyve suyu ürünlerinde kullanılan prizma kutuda tüm dünya genelinde alternatif konumundaki tek marka oldu.

“YERLİ ÜRETİMLE TÜKETİCİLERİN DAHA UCUZA SÜT ALMALARINI SAĞLIYORUZ”

Prizma kutunun özel katmanlı kağıdını AR-GE çalışmaları sonucunda ileri teknoloji ve mühendislik çalışmalarıyla yüzde yüz yerlileştiren Dizayn Pack Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Metin Çiftçioğlu; “Faaliyete başladığımız ilk günden itibaren sektörümüzde yenilikçi çözümlere imza atan bir marka olarak konumlandık. Yüzde yüz yerli sermayeyle geliştirdiğimiz ambalaj çözümlerine bugün, son derece önemli bir ürün daha ekledik. Tüm dünya pazarında tek üretici tarafından geliştirilen prizma kutunun özel katmanlı kağıdını üretmeyi başardık ve bu alanda yüksek kalitede bir ürün ortaya koyduk. Süt ve meyve suyu gibi ürünlerin tüketici tarafındaki fiyatına ambalajın etkisi yüzde 36 seviyelerinde. Bu bağlamda tedarikçilere yüzde 15 oranında daha ekonomik bir ambalajlama imkanı sağladık.Son tüketiciye de yüzde 8’e varan fiyat avantajıyla bu ürünleri satın alma imkanı oluşturduk.” dedi.

2007 – 2017 ARASI YÜZDE 3000 BÜYÜME KAYDETTİ

Dizayn Pack bünyesinde oluşturulan AR-GE ve inovasyon departmanının geliştirdiği yenilikçi çözümlerle birlikte uluslararası standartlara uygun, yüksek kalitede ürünler geliştiriliyor. Sektöründe büyümesini her yıl katlayarak arttıran Dizayn Pack,2007 – 2017 yılları arasında ciro bazında yüzde 3000’lik bir büyüme kaydetti.

İHRACAT AĞI AVRUPA’DAN AFRİKA’YA UZANIYOR

Toplamda 45 milyon Euro’yu aşan yatırımla geliştirilen 21 bin metrekare kapalı alana sahip iki tesiste üretim yapan Dizayn Pack, Avrupa, Arap Yarımadası, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’ya ihracat gerçekleştiriyor. Küresel pazarda öne çıkan çok sayıda markanın çözüm ortağı Dizayn Pack, yakın dönemde ihracat ağını genişleterek oluşturduğu katma değeri arttırmaya devam edecek.

 

Share
296 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.