İstanbul’da 6 Milyarlık Konut Satışa Çıktı | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

15 Temmuz 2018

İstanbul’da 6 Milyarlık Konut Satışa Çıktı

2018 yılının ilk yarısını satışlardaki durgunluk, kur ve faiz artışları ve genel seçim hareketliliği ile geçiren Türk İnşaat Sektörü, İstanbul’da markalı konut yatırımlarına devam etti

Markalı konut projeleri platformu 3DKonut.com’un, 2018 yılının ilk altı ayında İstanbul’da gerçekleşen proje lansmanlarından değerlediği sonuçlara göre, Ocak 2018 — Haziran 2018 arası dönemde toplam 7.855 konutluk yeni proje satışa sunuldu. Toplamda 451 bin metrekare arsa üzerinde inşa edilecek konutların yatırım değeri ise 6,2 milyar lira.

3DKonut.com sitesinin açık kaynaklardan derlediği Ocak-Haziran 2017 dönemine ait lansman verilerine göre, geçen yılın ilk altı ayında İstanbul’da yatırım değeri 11 milyar lirayı bulan 12 bin 600 konutluk yeni markalı konut projesi satışa sunulmuştu.

“Rakamlar, geçen yılı aratıyor olsa da, İstanbul’daki inşaatçılar, gelecekten umutlu görünüyor” diyen 3DKonut.com yöneticisi Aybars Görpe, “Türkiye’nin yeni yönetim sistemine geçişi ve seçim belirsizliklerinin ortadan kalkması, olumlu bir hava yarattı. Kurlardaki oynaklığın ortadan kalkıp, kredi faizlerinin de tüketicilerin beklediği seviyelere gelmesiyle markalı konut projelerinde özlenen hareketlilik yeniden başlayacaktır. Aldığımız geri bildirimlere göre firmalar, yeni proje hazırlığında. Eylül-Ekim aylarıyla birlikte İstanbullular, pek çok yeni markalı konut projesi ile tanışacak” dedi.

Share
709 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.