Isı Yalıtımlı Elektrik Üreten Cam | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Isı Yalıtımlı Elektrik Üreten Cam

Fotovoltaik güneş paneli üreten CW Enerji, inovatif ürünlerine bir yenisini ekleyerek, “Isı Yalıtımlı Elektrik Üreten Cam” adını verdiği yeni ürünleri ile güneş panelinden elektrik üretiminin yanı sıra güneş panellerinde görsellik unsurunu da ön plana çıkardı.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) fotovoltaik güneş paneli üreten CW Enerji, inovatif ürünlerine bir yenisini ekleyerek, “Isı Yalıtımlı Elektrik Üreten Cam” adını verdiği yeni ürünleri ile güneş panelinden elektrik üretiminin yanı sıra güneş panellerinde görsellik unsurunu da ön plana çıkardı.

Firma, “Isı Yalıtımlı Elektrik Üreten Cam” sistemiyle, gelecek yüzyılın binalarının bugünden tasarlanabileceği iddiasında. Ürünün, hem inşaat firmalarına hem de tekil kullanıcılara ısı yalıtımının yanı sıra güneşten elektrik üretimi gibi yan faydalar sağlaması umuluyor.

Mimari enerji çözümleri sunuyor
CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, hızla gelişen cephe üzeri güneş enerjisi pazarına yönelik inovatif ürün geliştirdiklerini söyledi. CW Enerji olarak, olmazsa olmazlarının Ar-Ge ve Ür-Ge olduğunun altını çizen Sarvan, “Şu anda Türkiye’de ilk olarak bizim mühendislerimiz tarafından geliştirilen, yüzyılın çift cepheli ‘Isı Yalıtımlı Elektrik Üreten Cam’ını ürettik. Güneşten elektrik üretimi sayesinde tasarruf yapmanızı sağlayan bu ürün, aynı zamanda ses ve ısı yalıtımı da sağlıyor. Güneşin düştüğü her metrekareden elektrik üretilebilmesini mümkün hale getirdik. Ürün estetik yapısıyla da gelecek yüzyılın evlerine mimari enerji çözümleri sunuyor” dedi

Share
216 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.