İş Dünyası Yasta: İTO Başkanı Yarın Defnediliyor | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

11 Aralık 2017

İş Dünyası Yasta: İTO Başkanı Yarın Defnediliyor

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar’ın geçirdiği kalp krizi sonrasında bu sabaha karşı hayata veda etmesi iş dünyasını üzüntüye boğdu.

İbrahim Çağlar’ın dün gece 01.00 sıralarında kalp krizi geçirdiği ve hastaneye kaldırıldığı, sabaha karşı ise vefat ettiği öğrenildi.

2013 yılından bu yana İTO Başkanlığını yürüten ve Ak Parti’nin 60 kişilik kurucu üyelerinden biri olan Çağlar, 57 yaşındaydı.

İTO Başkanvekili Murat Kalsın, Çağlar’ın vefatı ile ilgili şu mesajı paylaştı:

“Kıymetli Dostlar,
İstanbul Ticaret Odası Başkanımız, Kıymetli ağabeyim, Yol Arkadaşım İbrahim Çağlar, dün gece kalp krizi geçirdi ve sabaha karşı Hakka yürüdü.
Çok üzgünüm.
Başımız sağolsun.
İnna lillahi ve İnna İleyhi Raciun”

Kalp krizi nedeniyle sabaha karşı hayatını kaybeden İTO Başkanı İbrahim Çağlar’ın cenazesinin yarın toprağa verileceği açıklandı.

İTO’dan yapılan açıklamaya göre Çağlar’ın cenazesi yarın Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde kılınacak ikindi namazına müteakip, Sahrayıcedid Aile Kabristanı’na defnedilecek.

PAYİTAHT DİZİSİNDE OYNAMIŞTI

Öte yandan bu sabaha doğru hayatını kaybeden İTO Başkanı İbrahim Çağlar’ın TRT’nin ünlü dizisi Payitaht Abdulhamid’in dün yapılan çekimlerinde rol aldığı ortaya çıktı.

Çağlar, dizide Dersaadet Ticaret Odası’nın kuruluşunun çekildiği sahnede İbrahim Efendi rolünü oynadı. Dizinin haftaya yayımlanacağı belirtildi.

Dizinin yapımcılarından Yusuf Esenkal, Hürriyet’e yaptığı açıklamada “Sabah 10:00’da sete geliyor. Kendi getirdiği kahvaltılık börek çörekle set ekibi oyuncularla birlikte kahvaltı yapıp sohbet ediyor. Akşama kadar çekimleri sürüyor. çocuğu, eşi ve torunuyla geldi. Çok neşeli ve mutluydu. çok önem veriyordu İTO’nun anlatılacak olmasına sahnelerinin bazı cümlelerini kendi düzenlemişti, çok heyecanlanıyordu.” dedi.

BRAHİM ÇAĞLAR KİMDİR?

İbrahim Çağlar, 1960 yılında İstanbul’un Erenköy ilçesinde dünyaya geldi. 7 yaşından itibaren kendi isteğiyle eniştesinin yanında çalışmaya başlayan Çağlar, böylece ticarete ilk adımını atmış oldu. İlkokulun ardından Güneş Koleji’nde eğitimini sürdüren İbrahim Çağlar, lise eğitimini de Ticaret Lisesi’nde tamamladı.

1977 yılında lise mezuniyetinin ardından ilk şirketi olan Nurtop A.Ş.’yi kurdu ve iş hayatına atıldı. 18 yaşında başlamış olduğu ticaret hayatını günümüzde tekstil, enerji, inşaat ve telekomünikasyon sektörlerinde yurtiçi ve yurtdışı yatırımlarıyla devam ettiren İbrahim Çağlar, TOBB Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği, TEPAV Mütevelli Heyeti üyeliği, Darülaceze Mütevelli Heyeti üyeliği, Marmara Grubu Vakfı Stratejik ve Sosyal Araştırmalar, Mütevelli Heyet ve Akademik Konsey üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Vakıfların dışında AK Parti ve MÜSİAD Kurucu Üyesi olan Çağlar, 2004-2010 yılları arasında TOBB Yönetim Kurulu Sayman üyeliği ve aynı tarihlerde TSE Yönetim Kurulu üyeliği yaparken, 2006-2012 yılları arasında DEİK Yönetim Kurulu üyeliği ve 2003-2006 seneleri arasında da İTHİB yönetim kurulu üyeliğini yürütmüştür.

Share
495 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.