İmarsız Arsaya Bile Bin Dolar İsteniyor | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

İmarsız Arsaya Bile Bin Dolar İsteniyor

İstanbul’un yeni havalimanına yakın bölgelerdeki arsalar yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisini çekiyor. Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Aşçıoğlu, “Şu anda imarsız arsaları sırf ileride değerlenir diye bin dolar istiyorlar. ‘Havalimanı bitince buranın metrekare fiyatları 10 bin dolarlara çıkacak’ deyip vaat satıyorlar” dedi

indergi_İmarsız Arsaya Bile Bin Dolar İsteniyor1Habertürk’ün haberine göre, İSTANBUL’un üçüncü havalimanı Arnavutköy-Göktürk Çatalca kavşağında 7 bin 700 hektarlık Akpınar ve Yeniköy mahalleleri arasındaki alanda yapılacak. Yeni havalimanı projesi çevresi tapuda şu an tarla olarak geçiyor. Bölgede son 2 yılda özellikle Arnavutköy ve Çatalca ilçelerine olan ilgi arsa fiyatlarını artırdı. Yeni havalimanının çalışmaları sürerken devlet tarafından yapılan raylı sistem yatırımlarıyla da bölge yerli ve yabancı yatırımcıların gözdesi oldu. Hal böyle olunca 3’üncü havalimanına yakın yerlerdeki imarsız arsaların bile değeri havalimanına biraz daha uzak konumda yer alan imarlı arsaların değerine yaklaştı.

Aşçıoğlu Yönetim Kurulu üyesi Cenk Aşçıoğlu, Arnavutköy’de imarsız arsaların metrekare fiyatlarının 1.000 dolar mertebesine ulaştığını söyledi.

‘BİTİNCE 10 BİN DOLARA SATILACAK DİYORLAR’

Üçüncü havalimanı bölgesine yakın yerlerde proje geliştirmek için arsa baktıklarını aktaran Cenk Aşçıoğlu bölge hakkında şu bilgileri verdi: “Bölgede arsa bulmak çok zorlaştı. Rakamlar çok yüksek. Bahçeşehir, Başakşehir’de imarlı arsalara bakıyoruz. Metrekare fiyatları 1.000 dolar civarında. Havalimanı sınırındaki yerlerde örneğin Ağaçlı Köyü’nde şu an imar yok. Fakat, havalimanına yakın olan bölgelerdeki imarlı arsalarla aynı fiyatlar konuşuluyor. Orada da metrekaresine bin dolar istiyorlar. Şu an buralar tarla.  Fakat oralarda da arsanın potansiyelini satıyorlar. Bazıları bunu fırsat olarak görüyor. Havalimanı bitince burasının metrekare fiyatları 10 bin dolarlara çıkacak deyip vaat satıyorlar.”

HAVAK ile yeni proje
THY A.O. Personeli Sosyal Yardım Vakfı (Türk HAVAK) üyelerinin 1 yıl içinde Selenium Retro’dan 2 bin 750 metrekare, Selenium Retro 9’dan da bin 432 metrekare büyüklüğünde toplu ticari ofis aldıklarını aktaran Aşçıoğlu, HAVAK üyeleriyle birlikte 3’üncü havalimanına yakın bir bölgede 300 ile 500 konuttan oluşacak bir proje gerçekleştirecekleri bilgisini verdi.

Share
2442 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.