İmar Barışına Başvuru Süresi Haziran’a Uzatıldı | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

01 Ocak 2019

İmar Barışına Başvuru Süresi Haziran’a Uzatıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İmar Barışı başvurularının 15 Haziran 2019’a kadar uzatıldığını duyurdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yoğun talep üzerine İmar Barışı başvurularının 15 Haziran 2019’a kadar uzatıldığını duyurdu. Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Kurum şu ifadeleri kullandı:

Yapı Kayıt Belgesi bedeli ödemeleri için de son tarihi 30 Haziran 2019 olarak belirledik. Yaklaşık 10 milyon vatandaşımızın başvuruda bulunarak İmar Barışı’na ilgi göstermesi, attığımız bu adımın önemini de ortaya koyuyor. Başvuru yapamayan ya da parasını yatıramayan vatandaşlarımızın mağduriyetler yaşamaması adına aldığımız bu kararın hayırlı olmasını diliyorum.”

Başvuru sayısı 10 milyona yaklaştı 
İmar Barışı’na yapılan son başvuru rakamlarına ilişkin de bilgi veren Kurum, “İmar Barışına bugüne kadar 9 milyon 698 bin 238 vatandaşımız başvuru yaptı. Vatandaşlarımızca yapı kayıt belgesi bedeli olarak da 16 milyar 500 milyon lira ödeme yapıldı” ifadelerini kullandı. Öte yandan, İmar Barışı başvurularının devam ettiği 6 ay süresince kamu bankalarının da vatandaşlara kredi kullandırma noktasındaki desteğini sürdüreceği öğrenildi.

Share
238 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.