İmar Barışına 3.8 Milyon Kişi Başvurdu | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

13 Ağustos 2018

İmar Barışına 3.8 Milyon Kişi Başvurdu

Bakanlık İmar Barışı ile ilgili son rakamları açıkladı. Bugüne kadar 3 milyon 780 bin kişi başvurdu, 1 milyar 350 milyon lira toplandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imar barışına bugüne kadar 3 milyon 780 bin vatandaşın müracaat ettiğini,  1 milyar 350 milyon para ödendiğini açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum,”100 Günlük icraat Programı Basın Buluşması” programıyla Başkentteki medya temsilcileriyle bir araya geldi Ordu’da yaşanan sel felaketine zarar gören vatandaşlara ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten Kurum, yaralılara da acil şifalar diledi.
Bakanlığa ait ekiplerin sel felaketinin yaşandığı bölgede sahada olduğuna ve gerekli çalışmaların Valilik koordinasyonunda yapıldığına işaret eden Kurum, Ordu Valisi Seddar Yavuz ile bizzat görüştüğünü söyledi Kurum, “Gerekli tedbirleri devletimiz anında inşallah alacak. Biz de Bakanlık olarak vatandaşlarımızın bu zarardan en az etkilenmesi noktasında üstümüze düşenleri hızlı bir şekilde yerine getireceğiz Cuma günü de biz bakanlık ve bağlı kuruluşlarımızla birlikte orada orada olup, hasar tespitleri sonrasında yapılabilecek ne varsa bunları hızlı bir şekilde yapma gayreti içine gireceğiz’ diye konuştu

“Sektöre uzak değilim” 
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle kurulan yeni kabinenin Çevre ve Şehircilik Bakanı olduğunu hatırlatan Kurum, ‘Sektöre çok uzak değilim, sektörün içinden gelen biriyim inşallah bu sistemle birlikte hızlı karar alan, sahada hızlı uygulamalar yapan bir yapı içerisinde bakanlığımız çalışacak Önceliğimiz insan, çevre, devlet olacak Akabinde vatandaşlarımıza hızlı hizmet etmek adına alınması gereken kararlan yine hızlı bir şekilde alacağız ‘ ifadelerini kullandı. Bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 100 günlük eylem planı içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ilişkin 39 madde olduğunu anımsatan Kurum, bu maddelere ilişkin detayları hazırladığı sunumla anlattı.

Share
214 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.