İlk Yılında 5 Milyarlık Portföye Ulaştı | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

23 Kasım 2018

İlk Yılında 5 Milyarlık Portföye Ulaştı

Gayrimenkul sektöründe klasik çalışmalar yerine, teknolojik araçların etkin bir şekilde kullanılarak doğru portföyü doğru yatırımcıyı ile buluşturan R.E.D. Invest’in portföy hacmi ilk ayında 600 milyon TL’ye ulaştı. İlk ayında fon ve yatırımcılardan 250 Milyon TL’lik yazılı teklif almayı da başaran R.E.D. Invest’in ilk yıl portföy hacmi hedefi ise 5 milyar TL. 

Yatırımcıların gayrimenkul ihtiyaçlarını tespit edilerek analizinin yapılması, bununla birlikte etkin çözümler ve finansman modelleriyle doğru yatırımlara aracılık etmek amacıyla kurulan R.E.D Invest, kısa sürede büyük başarılara imza atmayı başardı. Kuruluşunun üstünden bir ay gibi kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen portföy hacmini 600 milyon TL’ye ulaştıran R.E.D. Invest, fon ve yatırımcılardan da 250 milyon TL’lik yazılı teklif aldı. Özellikle ticari gayrimenkul ve ticari arazi yatırımlarına odaklanan R.E.D. Invest ilk yılında 5 milyar TL’lik portföy hacmine ulaşmayı hedefliyor.

Gayrimenkul sektöründe uzun yıllar farklı kurum ve pozisyonda çalışan 3 başarılı isim Gürkan Akkuş, Kadir Tümen ve Ümit Özen tarafından kurulan R.E.D. Invest, gayrimenkulü bir yatırım aracı olarak konumlandırarak, yatırımcılarına diğer yatırım araçlarına göre daha fazla kazanç yaratmayı esas alıyor. Gayrimenkul sektöründe uzun yıllar boyunca edindiği tecrübe ve geniş networkü ile Türkiye’nin bütün noktalarında etkin iş süreçleri yaratan R.E.D. Invest, büyük yatırım fonlarına da hizmet veriyor. Yurt içi ve yurt dışı fonlar ile çalışarak, özellikle alıcı tarafında etkin çözümler üreten R.E.D. Invest, ticari gayrimenkul ve arazi konusunda, rasyonel alıcı ve satıcı havuzları ile çalışıyor.

Yeni yatırımları hakkında konuşan R.E.D Invest Kurucu Ortak Gürkan Akkuş, “R.E.D Invest’i kurmaktaki amacımız, klasik gayrimenkul pazarlama çalışmaları yerine, teknolojik araçların etkin bir şekilde kullanıldığı ve özellikle alıcı-satıcı eşleştirmesi odağında çalışan bir organizasyon olmak vardı. Bekleyen değil, trafiğini kendi yaratan bir işletim sistemi kurmak, gayrimenkul pazarlama süreçlerinde etkin çözüme hızla ulaşmak için stratejik süreçleri uygulayan gayrimenkul çözümleri oluşturmak istiyorduk. Kısa sürede gerçekleştirdiğimiz işlem hacimlerine baktığımızda bunu başardığımıza inanıyoruz. R.E.D. Invest’i hayata geçirmemizin üstünden kısa süre geçmiş olmasına rağmen portföy hacmimizi 600 milyon TL’ye ulaştırdık. İlk ayımızda fon ve yatırımcılardan bazı portföyler ile ilgili 250 milyon TL’lik yazılı teklif aldık. İlk yılımızı da 5 milyar TL’lik bir portföy hacmi ile kapatmak istiyoruz” dedi.

İlk iş 9,5 yıllık amortisman süreli bir işleme aracılık

Gürkan Akkuş sözlerine şöyle devam etti, “R.E.D. Invest ile çok büyük ve başarılı işlere imza atacağımıza inanıyoruz. İlk işimiz hem bizim hem de yatırımcımız için oldukça başarılı oldu. Amortisman süresi 9,5 yıl olan bir satışa aracılık yaptık. Ülkemizde ticari bir yatırımın amortisman süresine baktığınızda 9,5 yıllık bir amortisman süresi oldukça kısa bir süre. Ayrıca edindiğimiz değerli networkümüzü etkin bir şekilde kullanarak “Kazan Kazan” sistemiyle etkin ve efektif çalışmalar yapmak istiyoruz. Nihai hedeflerimizden birisi de, ilerleyen dönemlerde nitelikli bir “Yatırımcılar Kulübü” oluşturmak ve bu kulüple birlikte herkes için değer ve kazanç yaratmak istiyoruz.”

 

Share
244 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.