İlk Olumlu Dönüşüm İnşaattan Olacak | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

13 Mart 2019

İlk Olumlu Dönüşüm İnşaattan Olacak

Özyeğin Üniversitesi Öğretim Görevlisi, ekonomist Gizem Öztok Altınsaç, ekonomik aktivitenin daraldığı dönemlerde ilk olarak inşaatın etkilendiğini ama ilk olumlu dönüşün de yine bu sektörden olacağını söyledi. 

Bursa Çimento Fabrikası yetkilileri, bayileri ve yapı sektörü içinde yer alan müşterileri ile 2018 yılını değerlendirmek ve 2019 yılı hedeflerini belirlemek için bir araya geldi.

Sheraton Otel’de gerçekleştirilen toplantıda konuşan Bursa Çimento Fabrikası Genel Müdür Osman Nemli, 2018 yılının özellikle ikinci yarısından itibaren zorlu bir sürecin başladığını belirterek, 2019 için yeni bir üretim planlamasına gittiklerini söyledi.

Bursa’daki inşaat şirketlerinin yapısal sorunlarının 2019 yılının ikinci yarısından sonra düzelmeye başlayacağının işaretlerini aldıklarını kaydeden Nemli, “Tüm bayi ve müşterilerimize Bursa Çimentolu olmanın avantajını kullanmalarını tavsiye ediyoruz. İnşaat sektörü için 2019 yılının yeniden toparlanma yılı olacağını, önümüzdeki yılların daha iyi geçeceğine inanıyoruz” dedi.

Toplantının konuk konuşmacısı Özyeğin Üniversitesi Öğretim Görevlisi, ekonomist Gizem Öztok Altınsaç da, Türkiye ve dünya ekonomisine ilişkin makroekonomik göstergeler ışığında 2019 yılı beklentilerini anlattı. Türkiye’de çimento sektöründe yaşanan gelişmelerin yanında inşaat ve konut sektörünün gidişatı hakkında da bilgi veren Öztok, ekonomik aktivitenin daraldığı dönemlerde ilk olarak inşaatın etkilendiğini ama ilk olumlu dönüşün de yine bu sektörden olacağını söyledi.

Kaynak: Olay Bursa

Share
323 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.