Hollandalılar Ülkemizden Ev Bakıyor | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

23 Mayıs 2019

Hollandalılar Ülkemizden Ev Bakıyor

Hürriyet Emlak Projeland, yabancı ülkelerin internette ev arama istatistiklerini açıkladı. İstatistiklere göre Hürriyet Emlak Projeland’de en çok Almanya, Amerika ve Hollandalılar ev arıyor.

Doğan Grubu bünyesindeki Hürriyet Emlak ve uluslararası gayrimenkul teknoloji firması Homsters işbirliğiyle faaliyet gösteren Hürriyet Emlak Projeland, yabancı ülkelerin internette ev arama istatistiklerini yayınladı. İstatistiklere göre Hürriyet Emlak Projelanden çok Almanya, Amerika ve Hollanda’dan ziyaret alıyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Hürriyet Emlak Projeland Genel Müdür Yardımcısı Maria Ren,“Site trafiğimizden oluşturduğumuz yabancı ülkelerdeki arama istatistiklere baktığımızda,Almanya’dan ziyaret eden konut alıcıları en çok İstanbul Beylikdüzü, Kadıköy ve Üsküdar ilçelerinden ev arıyor. İstanbul dışında ise odak noktaları Didim, Bodrum, Kuşadası, Antalya, İzmir, Çeşme ön plana çıkıyor. Aramalarda ikinci sırada yer alan Amerika istatistiklerine baktığımızda, en çok Ankara Çankaya ilçesindeki yatırım fırsatlarını değerlendiriyorlar. AnkaraGölbaşı yine yoğun ilgi gösterdikleri semtlerin başında geliyor. Ayrıca Amerikalılar İstanbulKadıköy ve Beylikdüzü ilçelerinden, Bodrum ve İzmir’den ev arıyorlar.  Üçüncü sıradaki Hollanda’dan gelen konut aramalarında ise en çok Kuşadası, Bodrum ve Didim’den ev aradıklarını görüyoruz. İstanbulSarıyer ve Beylikdüzü’ne ilgi gösteriyorlar” dedi.  

Ren sözlerine şöyle devam etti, “İnşaat firmalarından derlediğmizyorumlara göre,Türkiye’de yabancıların en çok deniz manzaralı projeleri tercih ettiğini gözlemliyoruz. Lüks segment konut projelerine yatırım yapalar çoğunlukta. Arap yatırımcılar, Türkiye’yi ev alıp senenin bazı dönemlerinde kalabilecekleri bir yer olarak düşünüyorlar ve şehir merkezlerinde nitelikli projelerde 350 bin dolar ve üzerindeyatırımları ağırlıklı oluyor. Arapların yoğun talep gösterdiği semtler arasındaBeylikdüzü, Esenyurt, Başakşehir ve Bahçeşehir bulunuyor. Göl ve Denize karşı zaafları sebebiyle Küçükçekmece’nin belli bölgeleri de yoğun ilgi gören semtler arasında. Beylikdüzü’nün deniz gören, Küçükçekmece’nin göle bakan kısımlarında özellikle Arap yatırımcının ilgisinin azalmadığı noktalar. Bütçesi daha yüksek olanlar ise Zeytinburnu, Ataköy hattına yöneliyor. Ruslar hala güneye ilgi gösteriyor. Orta doğulu yatırımcılar 3+1 ve 4+1 gibi büyük dairelere öncelik verirken, Ruslar yatırımlık olarak 1+1 daireleri tercih ediyor.250 bin dolarlık gayrimenkul alımlarında vatandaşlık hakkı tanınmasıyla birlikte Afganlar da Türkiye’den ev almaya yöneldi Afganlar da sıralamada üst kısımlarda yer alıyor.”

Share
7 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.