Hâzinenin Tarım Arazileri Taksitle Satılabilecek  | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

01 Ocak 2018

Hâzinenin Tarım Arazileri Taksitle Satılabilecek 

Belediye ve mücavir alan sınırları içinde yer alan ve imar planında bulunmayan veya imar planında tarımsal amaca ayrılan Hazine arazilerinin, kullanıcılara-kiracılara satış esasları belirlendi.

Dünya gazetesinin haberine göre, Belediye ve mücavir alan sınırları içinde yer alan ve imar planında bulunmayan veya imar planında tarımsal amaca ayrılan Hazine arazilerinin, kullanıcılara-kiracılara satış esasları belirlendi.

26 Nisan 2012 itibarıyla belediye ve mücavir alan sınırları içinde yer alan araziler ile esas unsuru tarımsal faaliyet olması koşuluyla üzerinde sürekli ikamet edilen konutların bulunduğu taşınmazlar da satışa konu edilecek.

Hâzineye ait arazilerden Hatay ili sınırlarındakiler ile Çanakkale’nin Bozcaada ve Gökçeada ilçeleri sınırlarında bulunanlar satışa konu edilemeyecek. Satış, en az 3 yıldan beri taşınmazla kiracı olanlar ile en az 3 yıldır taşınmazı tarımsal amaçlı kullananlara yapılabilecek. Satış rayiç bedel üzerinden peşin veya taksitle yapılabilecek. Taksitli satışlarla yüzde 20’si peşin kalanı 5 yılda 10 eşit taksitte ödenecek.

Share
262 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.