Havalimanına 26 şeritli yol yapılıyor | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

28 Mayıs 2018

Havalimanına 26 şeritli yol yapılıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul’da yeni havalimanına ulaşımı kolaylaştırmak için yapılan çalışmalar sonucunda havalimanı çevresinde toplamda 26 şeritli yolların olacağını söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün Anadolu ve Avrupa tarafındaki devamı olan Kuzey Marmara Otoyolu projesinin yapım çalışmalarını inceledi. Arslan, tüm kısımları tamamlandığında İstanbul’un şehir içi trafiğini rahatlatması beklenen Kuzey Marmara Otoyolu (KMO) inşaatının son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

29 EKİM DE AÇILACAK
Yeni havalimanında ilerlemenin yüzde 90’ın üzerine çıktığını açıklayan Bakan Arslan, “29 Ekim 2018 tarihinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla resmi olarak açılışını yapacağız. 2 günlük periyotta da Atatürk Havalimanından hizmet veren bütün havayolu şirketleri etap etap kaydırılmış olacak” dedi.

90 MİLYON YOLCU
Arslan, “Memnuniyetle ifade etmek isterim ki bu bağlantılar çerçevesinde üstten baktığınızda havalimanının yanında 26 şeritli yollar görebileceksiniz. Gerek anayol gerek yan yollar dahil olmak üzere 26 şerit. Bu kadar önemli, büyük havalimanını yapıyorken ve bu havalimanına başlangıçta 90 milyon yolcuyu getirip götürmeyi hedefliyorken bu kadar yol ihtiyacımız olacağına hiç kimsenin şüphesi yok” diye konuştu.

Share
200 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.