Havaalanı Otelleri Endişeli | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

22 Haziran 2018

Havaalanı Otelleri Endişeli

İstanbul’da 3. havalimanının faaliyete geçmesiyle, Atatürk Havalimanı’nın 29 Ekim’de kademeli olarak kapatılacak olması, bölgedeki otellerde ‘atıl kalma’ endişesi oluşturdu.

İstanbul’da 3. havalimanının faaliyete geçmesiyle, Atatürk Havalimanı’nın 29 Ekim’de kademeli olarak kapatılacak olması, bölgedeki otellerde ‘atıl kalma’ endişesi oluşturdu. Müşterilerinin yarıya yakınını Atatürk Havalimanı’na yakınlığı sayesinde sağlayan Bağcılar, Bakırköy, Bahçelievler, Başakşehir, Bayrampaşa, Esenler ve Küçükçekmece ilçelerinde faaliyet gösteren 62 otel yatırımcısı ve işletmecisi, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) tarafından düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

4 milyar dolar Atatürk Havalimanı’nın kapatılmasının yaklaşık 4 milyar dolarlık yatırımı barındıran ve 50 bine yakın kişinin çalıştığı bölge otelleri için kriz anlamına geldiğini belirten temsilciler, bu durumun sadece otellere değil, bu bölgedeki ekonomik hayata da darbe vuracağını savundu. Toplantıda, üçüncü havalimanının yanı sıra Atatürk Havalimanı’nın da faaliyetlerine devam etmesi talep edildi. Bölgedeki otellerin ekonomiye katkısının 500 milyon Avro’nun üzerinde olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Cumhuriyet

Share
408 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.