Hangi Yatırım Projeleri Durdurulacak? | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Hangi Yatırım Projeleri Durdurulacak?

Cumhurbaşkanlığının 2019 yılına ilişkin programına göre, 2020 ve sonrasına sarkan projeler yavaşlatılacak. Projelerden fizibilitesini yitirdiği tespit edilenler yatırım programından tasarruf edilecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nca hazırlanan “2019 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda tarım, hayvancılık ve ormancılık ile ticaret ve bölgesel kalkınma konularında yürütülecek çalışmalara yer verildi. Programda, 2019 yılı yatırım imkanları Devlet Su İşleri sulama yatırımları portföyünde proje bazında kaynak tahsisinde önceliklendirmenin titizlikle yapılmasının önemine işaret edildi.

Programa göre, devam eden projeler kapsamındaki depo, tesis ve sulama tesisi inşaatlarından 2019’da tamamlanacak olanlara öncelik verilecek. Kapsamlarındaki iş programları 2020 ve sonrasına sarkan projeler yavaşlatılacak ve bu ilke doğrultusunda kapsamında sözleşmeye bağlanmış iş bulunmayan projelerden fizibilitesini yitirdiği tespit edilenler yatırım programından tasarruf edilecek.

ATIL TARIM ARAZİLERİ
Gıda güvenliğini temin için ürün piyasalarında ve çiftçi gelirlerinde istikrar gözetilerek etkin stok yönetimi, üretim, pazarlama ve tüketim zincirinde kayıpların azaltılması, piyasaların düzenlenmesine ilişkin idari ve teknik kapasitenin güçlendirilmesi ve dış ticaret araçlarının etkin kullanılması sağlanacak.

 

 

Share
371 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.