Gürbüz Çapan’ın Şirketi Konkordato Talep Etti | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

10 Ocak 2019

Gürbüz Çapan’ın Şirketi Konkordato Talep Etti

2005 yılında eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan ile kardeşi Çetin Çapan tarafından kurulan Semerkand Yapı, konkordato talep etti. 

Ekonomideki sarsıntının en fazla etkilediği sektörlerden biri olan inşaat sektöründe konkordato haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. AC Yapı, Metsan, Nuhoğlu, Emay, Ceylan İnşaat ve Satya’dan sonra Semerkand Yapı da konkordato talebinde bulundu.

Sözcü’den İsmail Şahin’in haberine göre inşaat sektöründe 2005 yılında Esenyurt eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan ve kardeşi Çetin Çapan tarafından kurulan Semerkand Yapı konkordato talep etti.
İstanbul Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından 3 Ocak 2019 tarihinde verilen karara göre firmaya 3 aylık geçici mühlet verildi ve yeminli mali müşavir Adnan Ay, finans uzmanı Ali Fatih Uysal, Doç. Dr. Burak Huysal’ın geçici konkordato komiseri olarak atandı.
Esenkent’te 7 bin 200 konut, Boğazköy’de 5 bin 700 konut, Beylikdüzü’nde de 4 bin 200 konut inşa eden Semerkand Yapı, İstanbul ve Bodrum’da çok sayıda butik proje inşa etti. Firma, hali hazırda Beylikdüzü’nde 555 daire ve 95 mağazadan oluşan Semerkand Linç, 184 konutluk Kozz Ankara ve 214 konutluk Semerkand Line Bakırköy projesinin yapımını sürdürüyor.
40 milyon lira sermayesi bulunan ve bugüne kadar 18 bin 500’den fazla konut üreten tek ortaklı şirkette 2018 yılının son günlerde yönetim değişikliği de gerçekleşti. 20 Aralık 2018’de Çetin Çapan yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliğinden ayrılırken, şirketin yönetimindeki tek isim Volkan Haludun Çakar oldu.

Share
205 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.