Grohe AG Yönetiminde Bayrak Değişimi | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

logo

17 Temmuz 2019

Grohe AG Yönetiminde Bayrak Değişimi

Thomas Fuhr yeni İcra Kurulu Başkanı (CEO), Jonas Brennwald ise İcra Kurulu Başkan Vekili oldu

  • Thomas Fuhr, Grohe AG İcra Kurulu Başkanlığı görevine getirildi
  • Jonas Brennwald, Grohe AG İcra Kurulu Başkan Vekilliği ve LIXIL Water Technology EMENA İcra Kurulu Başkanlığına getirildi
  • Grohe AG denetim kurulu, Thomas Fuhr’u yeni Grohe AG İcra Kurulu Başkanı olarak atadı. Ayrıca, halen Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Jonas Brennwald da, Grohe AG İcra Kurulu Başkan Vekilliği rolünü üstlenerek GROHE İcra Kurulu’na katıldı. İnsan Kaynakları & Organizasyon İcra Direktörü Michael Mager ve Finans Direktörü Stefan Gesing’in, GROHE İcra Kurulu üyelikleri sürecek. Lider kadrosunda derhal geçerli olacak olan bu atamalar, hem GROHE İcra Kurulu Başkanı hem de LIXIL Water Technology EMENA İcra Kurulu Başkanı Michael Rauterkus’un istifasının ardından geldi. LIXIL International İcra Kurulu Başkanı Bijoy Mohan, “GROHE’nin önünde, olağanüstü bir büyüme patikası bulunuyor. Organizasyonel yapımızı, EMENA bölgesinde sürekli büyümeyi sağlayacak şekilde düzenliyoruz. Thomas Fuhr’un yeni GROHE CEO’su olduğunu duyurmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Operasyonlar ve Teknolojide deneyimli ve başarılı bir lider olan Fuhr, GROHE’nin imalat ve teknoloji alanlarındaki varlıklarının LIXIL’in global ayak izine entegrasyonuna güç verilmesine yardımcı olacak,” dedi.
  • Bu değişikliklere ek olarak, Jonas Brennwald da, Grohe AG İcra Kurulu Başkan Vekili ve EMENA’daki LIXIL Water Technology iş kolunun İcra Kurulu Başkanlığı görevine getirildi. LIXIL’in global yetenek, varlık ve markalarını kullanırken GROHE’nin Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki işlerinin büyütülmesinden sorumlu olacak. “Jonas’ı GROHE’nin lider ekibinde ve LIXIL Water Technology EMENA ticari bölgesinin başında görmekten son derece mutluyum. Kendisi, GROHE’nin büyümesini sürdürmeye yönelik çabalarımızın vazgeçilmez bir parçası olacak,” diyen Mohan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunun önemli bir yönünü de müşteri ilişkilerimizin derinleştirilmesi ve Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika genelinde yaygın ağımızın potansiyelinin daha da iyi kullanılması oluşturacak.” Grohe AG İcra Kurulu Başkanı Michael Rauterkus, 12 yılı aşkın sürenin ardından, kendi arzusu ileGROHE’den ayrılıyor. Kasım 2006’da Grohe’ye katılmasının ardından satışın profesyonelleştirilmesini teşvik eden Rauterkus, önce Orta Avrupa satış bölgesi başkanı ve Grohe Almanya Genel Müdürü, Haziran 2009’dan itibaren de Avrupa Başkanı olarak şirketin olumlu gelişimine başarıyla katkıda bulundu.
  • Ekim 2011’de EMEA ve Amerika bölgelerinde Grohe AG Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı oldu. Michael, 2015 yılında, GROHE CEO’luğuna atandı. Kendisinin liderliğinde, GROHE teknolojide inovasyon ve eksiksiz banyo çözümlerinin hayata geçirilmesi yoluyla son 5 yıl içinde pazarın iki katı büyüme sergiledi. GROHE, IoT çözümleri ile birlikte, sektörün ön sıralarında yer alıyor. Bijoy Mohan, “Michael Rauterkus’a, ortaya koyduğu ve GROHE’nin yenilikçi gücü ve istikrarlı başarısının da temelini oluşturan muazzam adanmışlıktan ötürü teşekkür ederiz. Kendisinin liderliğinde, GROHE bu sektörde global pazar lideri oldu,” dedi.
  • Thomas Fuhr, 2013 yılında getirildiği Grohe AG Operasyonlardan sorumlu İcra Direktörlüğü pozisyonunda, Üretim, Satın Alma, Lojistik, Kalite, Teknoloji, Araştırma & Geliştirme ve Sürdürülebilirlik alanlarında sorumluluk üstlenmiştir. Ayrıca, LIXIL Water Technology için Batarya Kategorisi’nin de başkanıdır. GROHE’deki bu rolünden önce, Thomas Fuhr, Mercedes-Benz’de 22 yıl geçirmiştir. Almanya, Hindistan, ABD ve Birleşik Krallık’ta, Kalkınma, İmalat, Kalite, Lojistik ve Satın Alma’da kapsamlı rollerde yer almıştır.Jonas Brennwald hakkında2012 yılından bu yana GROHE adına çeşitli satış bölgelerinin yönetimini yürüten Jonas Brennwald, en son olarak Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. GROHE’ye katılmadan önce, aralarında Mars, Ecolab, Goodyear Dunlop, ve otomotiv tedarikçisi Dorman’ın da bulunduğu büyük markaların yönetiminde çeşitli görevler üstlenmiştir.GROHE HakkındaGROHE dünyanın önde gelen banyo ve mutfak çözümleri üreticisi olup 2400’ü Almanya’da olmak üzere 6000 kişiyle faaliyet göstermektedir. GROHE 2014 yılından bu yana LIXIL Group Corporation bünyesinde yer almaktadır. Uluslararası bir marka olarak GROHE, marka değerleri olan teknoloji, kalite, tasarım ve sürdürülebilirlikle “Saf su keyfi” yaşatmak için çalışır. GROHE kuruluşundan bugüne hep yeni ürün kategorileri geliştirmiştir. Son ürünleri arasında GROHE Blue ve Red su sistemleri, günümüzde yaygınlık kazanan akıllı evlere yönelik yenilikçi bir parça olan GROHE Sense su güvenliği sistemi dikkat çekmektedir. Yenilikçilik, tasarım ve geliştirme, Almanya’daki üretim tesislerinde entegre bir sürece dönüşür. Bunun sonucunda tüm GROHE ürünlerinde bir kalite damgası olarak “Made in Germany” ibaresi yer alır. GROHE sadece son on yıl içinde 300’ü aşkın tasarım ve yenilikçilik ödülü kazanmanın yanı sıra “Almanya’nın en sürdürülebilir büyük markaları” arasında gösterilerek başarısını kanıtlamıştır. Almanya hükümeti tarafından verilen CSR ödülünü sektöründe kazanan tek kuruluş olan GROHE, Fortune® dergisinin “Dünyayı Değiştiren 50 Şirket” listesinde de yer almıştır.

Share
50 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.