Gözü Yüksek Yapılarda | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

10 Temmuz 2019

Gözü Yüksek Yapılarda

Alacalı İnşaat; Trakya bölgesinde, yerleşik ön üretimli betonarme yapılar üretmek için Tekirdağ/ Muratlı’da kurulan ilk tesisiyle dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz yıl sektörde 30’uncu yılını kutlayan Alacalı İnşaat; Trakya bölgesinde, yerleşik ön üretimli betonarme yapılar üretmek için Tekirdağ/ Muratlı’da kurulan ilk tesisiyle dikkat çekiyor. Firma, sanayi yapıları ile başlayan tecrübesini son 10 yılda lojistik depo tesisleri, AVM, havalimanı, stadyum, konut, hastane, hotel, kongre merkezi, okul gibi nitelikli yapılara çevirdi.

Yurtiçinde, gelen talepler nedeniyle tüm yatırımın ana müteahhidi olarak anahtar teslimi işler yapma kararı aldıklarını ifade eden Doyranlı, şunları söyledi:
“Bu amaçla makine ve ekipman parkımızı arttırdık. Japonya’nın en büyük firmalarından biri olan Sumitomo Mitsui ile iş birliği anlaşmasına imza attık. Japonya’da çok katlı (50 kat) yapılarda yaklaşık 30 yıldır başarı ile uygulanan, Sqrim Sistemi olarak adlandırılan, patentli-ön üretimli çok katlı yapım sisteminin Türkiye uygulayıcısı olduk. Uniteknik firmasını kurarak çok katlı yapılarda yüksek deprem performansı gösteren tüplü-groutlu olarak adlandırılan bağlantı elemanlarını konusunda lider Japon NMB (Splice Sleeve) Grout’laTüp Sistemleri’nin Türkiye distribütörü olduk. Hedefimiz 50 katlı yapıları da ön üretimli olarak yapmak. Japon partnerlerimiz Kurosavva ve Sumitomo ile birlikte Katar ve Kuveyt pazarlarında majör projeleri takip edip geliştiriyoruz. Ön üretimli betonarme yapıların projelendirilmesi konusunda uzman, 50 yıl tecrübeye sahip Amerikan CEG firması ile ortaklık yapıp, İstanbul ofisini hayata geçirdik. Alaceg adı ile kurulan firma yaklaşık üç yıldır Amerika’ya proje hizmeti vermektedir. Ön üretimli yapı elemanlarının yoğun olarak kullanıldığı Avrupa ülkelerini de proje üretmek için görüşmelerimiz devam ediyor.”

Kaynak. INDERGİ

Share
1 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.