Alüminyum Sektörünün Global Başkanı | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

07 Şubat 2018

Alüminyum Sektörünün Global Başkanı

Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, Global Alüminyum Folyo Üreticileri İnsiyatifi (Global Aluminium Foil Roller Initiative – GLAFRI) Küresel Başkanı seçildi.

Göksal Güngör, Assan Aluminyum, Kibar Holding

 Global Alüminyum Folyo Üreticileri İnsiyatifi’nin Şubat ayının ilk haftasında düzenlediği toplantısında, 2016 yılından bu yana başkanlığı yürüten Oliver Hommel görevini Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör’e devretti. Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Kibar Holding bünyesinde faaliyet gösteren yassı alüminyum sektörünün lider kuruluşu Assan Alüminyum’un Genel Müdürü Göksal Güngör 2016 yılından itibaren GLAFRI’nin Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Uluslararası bir dernek olan GLAFRI, dünya çapında (Amerika, Avrupa ve Çin dahil olmak üzere Asya kıtalarında) 28 ülkede operasyonları olan 60 alüminyum folyo üreticisi üyeye sahip ve küresel folyo üretiminin yaklaşık yüzde 50’sini temsil ediyor. GLAFRI, yenilikçi girişimleri ve folyo pazarlarının gelişimini global anlamda desteklemek amacıyla sürdürülebilirlik çalışmalarının koordinasyonunu yürütüyor.

 

-Göksal Güngör-

1973 doğumlu olan Göksal Güngör, Kibar Grubu’na 1999 yılında katıldı. Assan Alüminyum’da 1999-2011 yılları arasında Satış Fonksiyonlarında çeşitli görevler alan Güngör, 2014-2015 yılları arasında Global Satış ve Pazarlama Direktörü, 2015 Haziran ayından itibaren satış-pazarlama ve tedarik zinciri fonksiyonlarından sorumlu Ticaret Genel Müdür Yardımcısı (CCO) olarak çalışmalarını sürdürdü. Güngör, 19 Temmuz 2016 tarihi itibarı ile Assan Alüminyum Genel Müdürlüğü’ne atandı.

Güngör, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda (DEİK); Meksika İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi, Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği’nde (TALSAD) Yönetim Kurulu Üyesi, European Aluminium Foil Association (EAFA) Üreticiler Grubu Üyesi, European Aluminium Association (EAA) Üreticiler ve İstatistik Grupları Üyesi olarak ulusal ve uluslararası dernek ve kuruluşlardaki görevlerini de aktif olarak sürdürmektedir.

Share
317 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.