Giyotin cam Türkiye’de geliştirildi | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Giyotin cam Türkiye’de geliştirildi

Becker’in Türkiye Genel Müdürü Erdinç Yazganoğlu, ilk kez Türkiye’de geliştirilen ‘giyotin cam’ sisteminin Avrupa’da da yaygınlaşmaya başladığını dile getirdi.

Alman otomasyon ve akıllı ev sistemleri üreticisi Becker’in Türkiye Genel Müdürü Erdinç Yazganoğlu, ilk kez Türkiye’de geliştirilen ‘giyotin cam’ sisteminin Avrupa’da da yaygınlaşmaya başladığını dile getirdi.
Giyotin cam uygulamasının konut ve işyeri sahiplerine büyük kolaylık sağladığını dile getiren Yazganoğlu, “Fakat bu sistemlerde kullanılan malzemenin kalitesi ve sahip olduğu teknoloji büyük önem taşıyor. Dikey camlama uygulamaları, hem yerden kazanma hem de kullanım kolaylığı sağlıyor. Bunlar, hızla cam balkonların yerini almaya başlıyor” diye konuştu.

Türkiye’deki uygulamaların Avrupa’da ağırlıklı olarak Türklerin sahibi olduğu işletmelerde yaygınlaşmasıyla Avrupalı tüketicilerin de dikkatini çektiğini söyleyen Yazganoğlu, “Avrupalılar bu sistemleri görünce çok şaşırıyor. Ama ilk sordukları, sistemin ne kadar güvenli olduğu. Çok konforlu ve inovatif bir ürün olan giyotin camın güvenli olması için yüksek teknolojili malzeme ve montajlarının yetkin firmalar tarafından yapılması gerekiyor” dedi.

Share
227 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.