Gayrimenkulün Yeni Yıldızları | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

05 Aralık 2017

Gayrimenkulün Yeni Yıldızları

Gayrimenkulün yeni yıldızları belli oldu. Türk gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek ve sektöre farklı bir bakış açısı kazandırmak amacıyla 24 dalda verilen Sign of the City Awards’ın yeni sahipleri açıklandı. İşte 3 aşamalı değerlendirme süreci sonunda kazanan şirketler ve projeleri..
Teknik Yapı projelerine ödül yağdı

Teknik Yapı’nın İstanbul Maltepe’de yer alan Deluxia Park Business ve Denizli’de yer alan Evora Denizli Rezidans ile Denizli Kültür Merkezi’nden oluşan üç projesi Sign of the City Awards 2017’den ödül aldı. Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşımı kapsamında yapımına devam eden Evora Residence projesi ‘ En İyi Rezidans’ ödülü ile taçlanırken, Kartal Maltepe aksında yükselmeye başlayan Deluxia Park Business projesi ise ‘En İyi Ofis’ ödülüne layık görüldü. Sosyal sorumluk projesi kapsamında ise Denizli’de yapımına devam ettiğimiz Denizli Kültür Merkezi  ‘En İyi Sosyo-Kültürel Projesi’ ödülünü aldı.Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, kaliteden ödün vermeyen girişimi destekleyen bu manevi ödül nedeniyle gurur duyduğunu dile getirdi.

Ege Perla’ya iki ödül 

 

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından İzmir Körfezi’nde hayata geçirilen Ege Perla projesi katıldığı ilk yarışmadan iki ödülle döndü. Konut, ofis ve alışveriş merkezi ile İzmir’in ilk karma projesi olan Ege Perla, Sign of the City Avvards 2017’de En İyi Ticari Projeler Kategorisinde “En İyi Yerel Merkezli AVM” ve “En İyi Ofis” ödüllerine layık görüldü.

 

 

Bir Ödül de Üniversiteye

İzmir Ekonomi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu, “Sign of The City Avvards 2017” yarışmasında “En İyi Eğitim Binası” seçildi. Eğitim dili İngilizce olan İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), öğrencileri için oluşturduğu ve akıllı sınıfla donattığı yeni binası Yabana Diller Yüksekokulu, “Sign ofThe City Awards 2017” yarışmasında “En İyi Eğitim Binası” alanında ödülün sahibi oldu, bina tasarımı “En İyi M iman Tasanm Binası” alanında da finalist oldu. Daha önce İtalya’da düzenlenen ve uluslararası jürinin oy verdiği A Tasarım Ödülleri ve Yarışmasında yer alan İEÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Binası, büyük jüri tarafından Mimarlık, Bina ve Strüktür Tasarımı Kategorisinde ödüllendirilmişti.

Sanayi Dönüşümüne Avrupa’dan Ödül

Invest İnşaat’ın Ayazağa’da geliştirdiği Vadikoru’nun ofis blokları European Property Avvards’tan En İyi Ofis Mimarisi ödülünü aldı. Invest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar, projenin 200 milyon TL’lik yatırımla sanayi dönüşümü olarak geliştirildiğini söyledi.  Vadikoru karma kullanımlı projesinde 3 blok konutta 242 daire, 2 blok ofiste 84 adet bağımsız ofis ve 12 ticari ünite bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

Sign of the City Awards Yarışması’nda İzmirli Aryom İnşaat’ın Aryom Koru projesi en iyi konut projesi kategorisinde 156 projeyi geride bıraktı. İzmir’in prestij ikonu olarak anılan ARYOM KORU, yeni nesil evleri ile yaşam konforu vadettiğini kanıtladı.

Son 3 yıldır konut sektöründe lider olan Nef, Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünün en önemli ödüllerinden Sign of the City Avvards 2017’de, Nef Gölköy projesi ile ‘En İyi Mimari Tasarım’ ve Nef Yalıkavak projesi ile ‘En İyi Pazarlama Kampanyası’ ödüllerine layık görüldü. Nef, Sign of the City Awards 2017 ile birlikte, 3 yılda aldığı ödül sayısını 56’ya yükseltti.

Share
354 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.