Gayrimenkulden 55 milyar dolar geldi  | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

13 Mart 2019

Gayrimenkulden 55 milyar dolar geldi 

MIPIM 2019’da konuşan Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, son 16 yıldaki 209 milyar doların, yaklaşık 55 milyar dolarının gayrimenkul ve bununla ilgili sektörlerden geldiğini söyledi.

CUMHURBAŞKANLIĞI Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, “Bir yandan üretim ve katma değerli alanlarda yatırımları artırırken, bir yandan da bu tip sektörlerdeki avantajımızı korumak, markamızın altını daha iyi çizmek ve premium yatırımları ülkemize çekmek adına çalışmalıyız” dedi.

Cannes’da düzenlenen uluslararası gayrimenkul fuarı MIPIM 2019’da konuşan Ermut, son 16 yıldaki 209 milyar doların, yaklaşık 55 milyar dolarının gayrimenkul ve bununla ilgili sektörlerden geldiğini söyledi. Ermut, “İnşaat sektörü ekonomide ne kadar önemliyse gayrimenkul yatırımları da doğrudan yatırımlarda ciddi bir yer tutuyor. Son 3 senedir dünyada yatırımlar azalırken, gayrimenkulden çekilen yatırımlar artıyor” dedi.

Ermut, sözlerini, “Bir yandan üretim ve katma değerli alanlarda yatırımları artırırken, bir yandan da avantajlı olduğumuz bu tip sektörlerdeki avantajımızı korumak, markamızın altını daha iyi çizmek ve premium yatırımları ülkemize çekmek adına çalışmalıyız” seklinde tamamladı.

Kaynak: STAR

Share
429 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.