Gayrimenkulde Kadın Araştırması Başlıyor | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Gayrimenkulde Kadın Araştırması Başlıyor

ULI Gayrimenkulde Kadın Liderler 8 Mart’ta Gayrimenkulde Kadın Araştırmasını Başlatıyor

8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Toplumsal hayatta kendine yaşam alanı açmaya, erkeklerle eşit haklara ve koşullara sahip olmaya çalışan kadınların günü.

indergi-uli turkiye gayrimenkulde kadin arastirmasi

Gayrimenkul sektöründe azımsanmayacak sayıda kadın çalışan ve yönetici bulunmakla birlikte; kadın görünürlüğünün ve temsilinin yeterli olmadığını düşünerek, Mayıs 2016’da ULI Türkiye Gayrimenkulde Kadın Liderler çalışmalarını başlattı.

Avrupa’da İlk Kez Türkiye’de Yapılacak

Bu kapsamda, ULI faaliyet alanı olan gayrimenkul ve arazi kullanımı sektöründe kadınların durumunu saptamak ve bu tespitler çerçevesinde kadının içinde bulunduğu koşulları iyileştirmek üzere, ABD’de ULI Kadın Liderler Girişimi (WLI) ‘nin, 8000 kadın üyesiyle yaptığı anket çalışmasını karşılaştırmalı olarak Türkiye’de de hayata geçiriyor. Avrupa’da ilk kez Türkiye’de yapılacak olan araştırmayı, ULI Türkiye, GYODER ve Türk Müteahhitler Birliği’nin ortaklaşa girişimi ve işbirliği ile gerçekleştirecek.

indergi-gayrimenkulde kadin arastirmasi basliyor

8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar Günü’nde başlatılıp, Nisan ayında tamamlanması hedeflenen araştırma sonuçlarına göre, gayrimenkul sektöründe kadın çalışanların durumunun iyileştirilmesi ve kadınların sektörde daha etkin yer alması için yapılması gerekenler tespit edilecek ve bu hedefler doğrultusunda çalışmalar geliştirilecek.

ULİ’den yapılan açıklamada “Gayrimenkul sektöründe yürütülen bu çalışmanın diğer sektörlere de örnek olmasını ve gayrimenkul sektörü dışında da benzer çalışmaların başlatılmasını; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün ülkemizde kadınlara fırsat eşitliği için bir dönüm noktası olmasını; kadın-erkek birlikte büyüteceğimiz ekonomiyle çocuklarımıza daha iyi bir gelecek kurmayı arzu ediyoruz” denildi.

Share
448 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.