Garanti Vererek Halka Açılıyor | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

14 Şubat 2018

Garanti Vererek Halka Açılıyor

Peker GYO’nun halka arzında 15-16 Şubat tarihlerinde talep toplanacak. Firma, 5.5 TL’ye satışa çıkacak hisseleri 45 gün sonra 5.61 TL’den geri almayı taahhüt ediyor. 

PEKER Holding çatısı altında faaliyet gösteren Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) halka açılıyor. Konsorsiyum lideri Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından Borsa İstanbul’da (BİST) gerçekleştirilecek halka arz için 15-16 Şubat tarihlerinde sabit fiyatla talep toplama yöntemi kullanılacak. Peker GYO’nun halka arz fiyatı 5.50 TL olarak belirlendi. Halka arz edilecek payların 9.6 milyon liralık nominal tutarı, şirketin mevcut sermayesinin yüzde 32’sini oluşturuyor.

ŞİRKETİN gayrimenkul portföyünü, Nef 22 ve Sultan Makamı projeleri ve 10.300 metrekarelik Çamlıca arazisi 4 oluşturuyor. Peker GYO’nun 2017 Eylül sonu itibarıyla portföy büyüklüğü ise 584 milyon TL.

YÜZDE 56’LIK İSKONTO 

Yüzde 55,7 iskonto oranıyla satışa çıkacak hisselerin 21 Şubat tarihinde BİST’de işlem görmesi bekleniyor. Peker GYO ve ortaklar tarafında 1 yıl boyunca pay satmama ve bedelli sermaye artırımı yapmama taahhüdünün geçerli olacağı halka arzda yatırımcılar, paylarını 37 gün aralıksız bir şekilde hesaplarında tutmaları durumunda, hisselerin işlem görmeye başlamasından itibaren 45 gün sonra hisse başına 5.61 TL ile geri satma hakkına sahip olacak.

Türkiye’de Anthill Residence, Ataköy Nef 22, Sultan Makamı Çengelköy ve Bomonti Business Center gibi projeleri hayata geçiren Peker GYO, Almanya ve İngiltere’de de projeler geliştiriyor.

Share
930 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.