Fransızlara Yalı Alın Çağrısı | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

10 Ekim 2018

Fransızlara Yalı Alın Çağrısı

Fransız haber ajansı Associated French Press (AFP). yabancı yatırımcılara İstanbul’dan “yalı almaları” yönünde çağrıda bulundu.

Fransız ajans yaptığı haberde dolar ve euronun Türk Lirası karşısında değer kazanmasıyla İstanbul’da Boğaz’a nazır tarihi yalıların fiyatlarının yabancı yatırımcılar için cazip hale geldiğini vurguladı. Yatırımcılara seslenen ajans, tarihi Osmanlı yalılarını överken, Türkiye’den gayrimenkul almaları halinde Türk vatandaşlığına geçişlerinin de kolaylaşacağı yönünde bilgi verdi.

60 ADEDİ HALEN SATISTA
Türkiye’den iletişime geçtikleri gayrimenkul uzmanlarından Boğaz’da 60 adet yalının satılığa çıkarıldığını yazan ajans. Boğaz’daki yalılara en cok talebin Körfez ülkelerinden geldiğini belirtti, özellikle Katarlı yatırımcıların pazara hakim olduğunu aktaran AFP, yaşanan son ekonomik çalkantılar sonucu İstanbul’un Körfez yatırımcılar için cennete dönüştüğünü ifade etti. Yabancı yatırımcılar Türk lirasının yaşadığı hareketlenmeyi yakın zamanda aşacağına inanıyor. Yaptıkları görüşmelerde körfez ülkelerindeki yatırımcıların Türk lirasının yaşadığı hareketlenmeyi yakın zamanda aşacağına inandıklarını belirten Fransız ajans, bu sebeple yabancı yatırımcıların bu dönemi bir fırsat olarak değerlendirdiğini kaydetti.

Kaynak: Yenişafak

Share
514 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.