Florya Arsasına Kimler Teklif Verdi? İşte Detaylar | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

05 Nisan 2018

Florya Arsasına Kimler Teklif Verdi? İşte Detaylar

Emlak Konut GYO, Galatasaray’ın Florya’daki arsasını satışa çıkardı. Arsa ihalesinin birinci oturumu bugün gerçekleştirildi. İhaleye 9 firma katıldı…

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) projelerinden İstanbul Bakırköy Florya Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı ihalesinin 1. oturumu bugün gerçekleştirildi. İhaleye 9 firma katıldı. İhalenin kesin kazananı ise 2. oturum sonucunda belli olacak. 2. oturumun ne zaman yapılacağı ise henüz açıklanmadı.

İhaleye 9 firma katıldı

1.    Öz Er-Ka İnş. Tur. Elekt. Taah. Tic. Ve San. A.Ş.
2.    İzka İnş. Taah. Müh. Ltd. Şti.
3.    Akyapı İnşaat Taah. San. Ve Tic. A.Ş.
4.    Nef Gayr. Yapı Ve Yat. A.Ş. & Caba İnş. Enerji Tur. San. Ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı
5.    Fuzul Yapı İnş. Paz. A.Ş. & Fuzul Gayr. Yat. A.Ş. & Akkuş Gayr. San. Ve Tic. A.Ş. & Hasanoğlu Müh. İnş. Taah. San. Tic. A.Ş. İş Ortaklığı
6.    Aşcıoğlu İnşaat Taah. Tur. Tic. A.Ş. & Yılsan Yatırım Holding A.Ş. İş Ortaklığı
7.    Şua İnş. San. Ve Tic. A.Ş. & Ruha Elektrik A.Ş. İş Ortaklığı
8.    Pekintaş Yapı San. Ve Tic. Ltd. Şti. & Burakcan İnş. Ve Tic. Ltd. Şti. İş Ortaklığı
9.    Özak Gyo A.Ş.& İnt-Er Yapı İnş. Turz. San. Ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı

Gelirin 28,57’si Galatasaray’ın

Toplam 63 bin 230 metrekare arsa, 55 bin 98 metrekare inşaat alanına sahip olan arsanın gelirinin yüzde 28,57’si Galatasaray’ın, yüzde 71,43’ü ise Emlak Konut GYO’nun olacak. Florya’daki arsanın bir bölümü 2016 yılında Galatasaray ile yapılan protokole konu arsa olup, diğer bölümü ise 2017 yılında Emlak Konut tarafından TOKİ’den satın alındı.

İmar planı 19 Mart’ta askıya çıktı

Galatasaray Florya arazisi için Toplu Konut idaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hazırlanan imar planı değişikliği onaylanarak 19 Mart 2018 tarihinde askıya çıkarıldı. Arazi için konut alanı fonksiyonu ile birlikte park alanı, eğitim (ilkokul) alanı, kültürel tesis alanı ve cami alanı önerildi. Planlama alanındaki arazi üzerinde GS tarafından kullanılan (Florya Metin Oktay Tesisleri) futbol sahaları, kapalı tesis yapıları, açık otopark alanları ve su deposu bulunuyor.

Share
777 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.