Florya Arsası İçin İlk Randevu 5 Nisan’da | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

04 Nisan 2018

Florya Arsası İçin İlk Randevu 5 Nisan’da

GALATASARAY Spor Kulübü’nün Florya arsası için düzenlenecek ihalenin ilk oturumu 5 Nisan’da yapılacak.


GALATASARAY Spor Kulübü’nün Florya arsası için düzenlenecek ihalenin ilk oturumu 5 Nisan’da yapılacak. Talipli firmaların belli olmasının ardından daha sonra yapılacak ikinci oturumda da açık artırma pazarlık ve kapalı zarfla teklif alma işlemleri uygulanarak arsa sahibi belli olacak.

Emlak Konut, Galatasaray’ın Florya arsasına komşu 40 bin metrekarelik araziyi geçen yıl TOKİ’den 262 milyon lira bedelle satm almıştı. Şirket, her iki arsayı birleştirerek tek bir ihale yapacak. 42 bin 383 metrekaresi konut alanı olan toplam 63 bin 230 metrekarelik arazide emsale dahü 55 bin 98 metrekare inşaat alanı yer alıyor. Park, dini tesis, ilköğretim alanı da bulunan projede konutlar zemin artı 2 kat olarak inşa edilecek.
Emlak Konut GYO üe Galatasaray Spor Kulübü, Haziran 2016’da hem Riva hem de Florya arazileri için protokol imzalamıştı. Yapılan anlaşmaya göre, Emlak Konut bu arsalarda gelir paylaşım ihalesi düzenleyecek. Arsa gelirinin yüzde 80’i kulübün, yüzde 20’si de Emlak Konut’un olacak. Riva arsasında geliştirilecek proje için Haziran 2017’de düzenlenen ihaleyi 3.8 milyar liralık teklif ve 952 milyon lira şirket payı teklif eden Yılmaz İnşaat kazanmıştı. Riva projesinin mimari çalışmaları tamamlanırken, 2018’rn ikinci çeyreğinde projenin görücüye çıkması bekleniyor.

Share
557 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.