Firuze Konakları’nda Asansör Konforu | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

05 Aralık 2017

Firuze Konakları’nda Asansör Konforu

Dünya asansör devi Otis, İstanbul Avcılarda yükselen 3S Firuze Konakları’nın dikey ulaşımına özel çözümler sunuyor. Proje için Otis Türkiye’nin İstanbul’daki fabrikasında üretilen 12 adet Regeneratif tahrik sistemli Gen2 asansör, 3S Firuze Konakları’nın konforuna konfor katıyor.

Mimarisinde özlem duyulan mahalle kültürü konseptine yer verilen 3S Firuze Konakları; hayallerinin evinde yaşamak isteyenlere, muhteşem göl manzarasını 1+1’den 4+1’e kadar farklı daire seçenekleriyle sunuyor. 28.050 metre kare alanda, 523 konut ve 45 mağazası bulunan 3S Firuze Konakları; meydanları, buluşma ve paylaşım alanları, çocuk oyun alanları, yetişkin ve çocuk havuzları, üst bahçelerini birleştiren yaya köprüsü ve seyir terası gibi fonksiyonel yaşam alanlarından oluşuyor.

Bölgenin en özel ve en iddialı projesi olan 3S Firuze Konakları, otoparklardan başlayarak, katlar arası ulaşım trafiğini Otis’in yenilikçi ürünleriyle yönetiyor. Otis’in sektöre kazandırdığı makine dairesiz, geleneksel halat yerine çelik kayış sisteminin kullanıldığı, tüm dünyada en çok tercih edilen asansör modeli Regen sürücülü Gen2, 3S Firuze Konakları’nın asansör yolculuklarını çok daha konforlu hale getiriyor. Projede kullanılan Regeneratif tahrik sistemli Gen2 asansörler, geleneksel asansörlere kıyasla daha dar olup kullanılabilir mekan ve alan artışı sağladığı gibi zamandan da tasarruf sağlıyor. Yirmi birinci yüzyılın teknolojisini ve materyallerini bir araya getiren Gen2 asansörler, emniyeti ve konforu en üst seviyeye çıkartıyor.

 

Share
312 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.