Fas’a Mobil Hastane İçin Marita İle El Sıkıştı | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Fas’a Mobil Hastane İçin Marita İle El Sıkıştı

2011 yılında toplam 200 milyon dolarlık projelere ulaşarak inşaat sektöründeki payını artıran Lovet A.Ş , yurtdışında imza attığı yüksek hacimli projelerle dikkat çekiyor.

indergi-derya bozovali-lovet

Lovet’in yönetim kurulu başkanı Derya Bozovalı, Kazakistan’ın Almatı şehrinde imzaladığı altın madeni projesinden sonra şimdi de Fas’ta sağlık hizmetlerinden faydalanamayan yoksul kişilere yönelik çok önemli bir çalışma yapacak. Şirket, söz konusu proje için Fas’ın Rabat şehrinde bölgenin önemli yatırımcılarından Marita Group’la el sıkıştı.

55 milyon dolarlık proje
İki grup arasındaki ortaklık Kuzey Afrika’ya bağlı Fas’a 1.000 adet mobil hastane yapılmasını içeriyor. Tamamlandıktan sonra Fas Hükümeti’ne teslim edilecek olan mobil hastaneler, hastane bulunmayan köylere ulaştırılarak, yoksul halka bedava sağlık hizmeti verecek. Lovet’in patronu Derya Bozovalı, projeye Faslı ortağıyla birlikte toplam 55 milyon dolar yatırım yapacak. Anlaşmanın imza törenine Derya Bozovalı, Mehla Ahmed Talebna,Rahal Bolgoute katıldı.

Şehir hastanelerine yabancı fonla talibiz 
DERYA Bozovalı da, söz konusu projeyle ilgili şunları söyledi: “Yurtdışına yaptığımız yatırımları vizyonumuzu artırarak devam edeceğiz. Şirket olarak Türkiye’de yapılacak şehir hastaneleri projesine talibiz. İspanya’dan getireceğimiz yabancı fondan 550 milyon dolarlık yatırımla şehir hastaneleri işinde biz de yer almak istiyoruz.”

Share
1548 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.