Eyüpsultan'a Tramvay Bereketi | İNDERgi İst. İnşaatcılar Dern. Aylık Dergisi

logo

Eyüpsultan’a Tramvay Bereketi

Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı’nın Eyüpsultan’daki konut fiyatlarını artırması bekleniyor. İlçede inşaat sektörünün önde gelen şirketlerine ait onlarca marka proje yükseliyor

Köklü tarihi ve merkezi konumuyla İstanbul’un en gözde semtleri arasında yer alan Eyüpsultan, Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı’yla bir kez daha ön plana çıktı. Tarihi Yarımada ile Haliç hattındaki yoğun trafiğe çözüm olarak geliştirilen Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı gün sayıyor. Tramvay projesinin gündeme gelmesiyle konut piyasası hareketlenen ilçede, inşaat sektörünün önde gelen şirketleri marka projeleriyle boy gösteriyor.
Eyüpsultan’da; inşaat, planlama ve satış aşamasında çok sayıda konut projesi bulunuyor. Özellikle Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı’na yakın projelerde bugünlerde ayrı bir hareketlilik yaşanıyor. Çünkü hattın, güzergahındaki mahallelerde konut fiyatlarını artırmasına kesin gözüyle bakılıyor. 

Nef’ten satış rekoru
Nef’in geçen yılın son aylarında satışa sunduğu Nef Ortayaka, 3 gün içinde gösterdiği 152 adetlik satış başarısıyla dikkat çekmişti. 2020’nin ikinci yarısında tamamlanacak olan proje toplam 520 bağımsız bölümden oluşuyor. Mimar Emre Arolat’ın tasarladığı projede 1+1’den 3+1’e kadar farklı yaşam seçenekleri yer alıyor.

Ortalama fiyat 371 bin TL
Dijital gayrimenkul değerleme platformu Endeksa’nın verilerine göre, Eyüpsultan’da konutların ortalama brüt alanı 90 metrekare, ortalama metrekare birim fiyatı 3 bin 638 TL, ortalama konut fiyatı 371 bin 76 TL, geri dönüş süresi 18 yıl. ilçenin Sakarya Mahallesi’nde metrekare fiyatı 3 bin 504 TL, Silahtarağa Mahallesi’nde 3 bin 106 TL, Alibeyköy Mahallesi’nde ise 3 bin 413 TL olarak belirendi. Yıllık ortalamalara bakıldığında Eyüpsultan’da en fazla değer kazanan mahalleler sırasıyla Nişancı, Sakarya, Güzeltepe, Alibeyköy ve Düğmeciler olduğu görüldü. 

Hemen teslim isteyene
Ortadoğu Grup, Yeni Nesil Eyüp projesiyle bölgedeki hemen teslim konut ihtiyacına cevap veriyor. Toplam 222 konutun yer aldığı projede, 113 – 150 metrekare aralığında 2+1 ve 3+1 ev seçenekleri mevcut. Farev Yapı da Farev Modern projesinde sona yaklaşıyor. Bu yılın sonunda teslim edilmesi planlanan projede büyüklükleri 55 metrekare ile 295 metrekare arasında değişen 1+1 ‘den 6+1 ‘e kadar çok sayıda daire seçeneği bulunuyor. 
Kuyaş, EK ve BRK İş Ortaklığı ile hayata geçirilecek olan 593 konutluk Baharyaka Eyüpsultan ise lansman için gün sayıyor. Büyüklükleri 100 ile 300 metrekare arasında değişen 2+1, 3+1 ve 4+1 dairelerin 2021’in son çeyreğinde teslim edilmesi planlanıyor. Ftaş Yapı ise Focus Eyüp projesini Nisan 2020’de teslim edecek. Toplam 170 bağımsız bölümden oluşan projede büyüklükleri 50 ile 135 metrekare  arasında değişen 1+1,2+1,3+1 dire seçenekleri yer alıyor.

Kaynak. INDERGİ

Share
2 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.